Kelti se mocně chystali a také si před rozhodujícím víkendem dost věřili. Poté, co přemohli kladenský Jungle Fever a zajistili si účast ve finálovém kvartetu, hostili s nabroušenými zuby bubáky z Nového Strašecí. Zajímavostí je možná to, že i ve Strašecí působí sportovní klub Keltů, ale basketbalový…

V hokejbale slavila parta z nižborsko-berounského břehu kdysi keltské řeky Berounky. V ní se sešli jak zkušení harcovníci, tak i mladé talenty. Hostům dovolili skórovat až v poslední třetině za rozhodnutého stavu a vyhráli celkem jasně 8:2.

Nedělní výlet do nepříliš oblíbené Mladé Boleslavi, která doma rozmetala kladenské Jungle Fever 12:6, pak dlouho sliboval idylu, jenže změnil se v noční můru. Kelti hráli většinu zápasu skvěle, i díky dvěma trefám nadějného Matěje Taufera vedli ještě v poslední minutě 4:2, ale pak se jejich sen zbortil jako domek z karet. Zkušený Kovář snížil a v drtivém tlaku 12 vteřin před koncem tečovanou ranou i srovnal. V prodloužení pak svůj neskutečný obrat domácí Tygři dokonali trefou výtečného Lhoty, který brankáře Günthera překonal po úniku a dlouhé kličce.

„Letní pohár jsme bohužel zakončili porážkou ve v podstatě vyhraném utkání. S odstupem času ale může být celý tým spokojený s herním projevem i zapojením mladých hráčů do mužské kategorie,“ mínila opora celku, brankář Jakub Günther.

Boleslavský kapitán Daniel Langer poděkoval všem hráčům za celoroční výborné výkony a mínil, že zakončení ročníku s trofejí pro vítěze je zasloužené. „Finálové utkání bylo i díky parádně hrajícímu soupeři reklamou na hokejbal, plné emocí a doufám, že fanoušci, kteří se na něj přišli podívat, si ho užili stejně jako my a budou se vracet i na další zápasy. Uděláme vše, abychom tento za mě výjimečný tým udrželi pohromadě a v příští sezóně už útočili na titul v regulérní sezóně,“ slíbil Langer.