„To je úplně cizí ženská," zaskočil moderátora Radka Šilhana vtipkující Zdeněk Liehne při dotazu na jeho švagrovou Irenu. Oba společně odpovídali na dotazy Deníku.

Když vystoupí při vyhlášení ankety na pódium dva z rodiny, jak se to potom oslavuje?
Zdeněk: Není to nic bouřlivého, normální posezení. Jsme tam na sebe už trochu zvyklí, i když loni jsem tam musel nechat švagrovou samotnou.

Který výsledek z loňského roku považujete za stěžejní?
Praktický střelec Zdeněk Liehne skončil v anketě Nejúspěšnější sportovec Berounska 2016 čtvrtý, jeho švagrová Irena Liehne sedmá. Obě fota: Pavel PaluskaZdroj: Pavel PaluskaZdeněk: Samozřejmě bronz z mistrovství Evropy a následného finále Super six, kde jsem si ještě o stupínek polepšil.
Irena: Já samozřejmě pro změnu brala jako největší úspěch obhájení titulu Mistr České republiky v kategorii Lady.
Zdeněk: Jen doplním, že už poosmé obhájila…

Také čtěte: Dožít se sta a více let si zaslouží pozornost

Jak se mezi sebou a ještě samozřejmě s bratrem Honzou hecujete před závody? Probíhají nějaké sázky, kdo bude lepší?

Zdeněk: Když se mi třeba povede nějaká stage, tak na mě směřují, otázky tipu: „Kdo si myslíš, že na tebe má jako dělat procenta? (smích)." Ale mezi sebou mají občas sázky o nádobí, nebo vaření. Většinou to ale brácha ustojí a mýt a vařit nemusí.

Jaké nejvýznamnější závody na vás čekají v roce 2017?
Zdeněk: Důležitý závod je asi každý, protože by se dalo bez nadsázky říct, že i v Čechách je světová konkurence, ale vrcholem bude samozřejmě mistrovství světa v září ve Francii. A předpokládám, že Irča by chtěla pro změnu obhájit republiku.