„Po velkých peripetiích kvůli nákaze koronavirem a i organizačních problémech se nakonec sjeli veslaři a veslařky dorostenecké a juniorské kategorie na račický kanál a bojovali o postupy do finále a tím i možnost závodit o medaile a mistrovské tituly,“ uvedla berounská trenérka Růžena Sehnoutková, která dodal: „Náš veslařský klub vyslal nakonec čtyři dorostenky, osm dorostenců, šest juniorů a dvě kormidelnice.“

Všichni berounští závodníci se z pátečních rozjížděk probojovali do sobotních semifinálových soubojů, kde se postupy docela dařily a tak v neděli mohlo jet finále A pět posádek Lokomotivy. „Foukal velmi nepříjemný a silný vítr, což velmi ztížilo podmínky, ale oproti šampionátu žactva a seniorů bylo teplo a slunce,“ popsala podmínky Sehnoutková.

K boji o medaile nejdříve nastoupili dorostenci Štěpán Moravčík s Filipem Hobzou na dvojce bez kormidelníka. „Už postup této posádky, která je ročníkově mladší, do áčkového finále byl velký úspěch. Kluci bojovali a dojeli v kontaktu se všemi na šestém místě a byli velmi spokojeni s výborně odjetým závodem,“ podotkla trenérka.

Berounští junioři na čtyřce s kormidelníkem ve složení Matyáš Kotrč, Jan Böhm, Albert Dušek a Matyáš Tůma s kormidelnicí Zuzanou Vabrouškovou skončili ve finále A na pátém místě. „Ale se svou jízdou nebyli zcela spokojeni,“ zmínila Sehnoutková.

Další se vydali na trať dorostenci Martin Jordán, Simon Hejda, Tomáš Partl a Albert Tůma na čtyřce s kormidelnicí Markétou Forejtovou a ve finále B dojeli na třetím místě. Do finále B se probojovaly také berounské dorostenky na párové čtyřce bez kormidelníka ve složení Bartáková, Matějková, Forejtová a Laubová, obsadily také třetí místo. Osmiveslice dorostenců ve složení Moravčík, Hobza, Jordán, Hejda, Partl, Šiška, Štajer a Tůma s kormidelnicí Forejtovou dojeli na pátém místě.

„Zuzana Matějková, Martin Jordán a Simon Hejda měli jako jediní tři závody, ale tuto velkou zátěž všichni tři zvládli dobře. Zuzka na skifu dorostenek skončila ve finále B na třetím místě. Kluci měli bohužel těžký los v semifinálových jízdách a do finále dvojskifu dorostenců se neprobojovali, ale podali zodpovědný a bojovný výkon. Velkou radost měla pak Zuzka Matějková s Adélkou Bartákovou na dvojskifu dorostenek, i když ve finále A skončily na nepopulárním čtvrtém místě, tak zajely výbornou jízdu,“ uvedla jedna z trenérek klubu ze Štulovny.

Dobrý pocit z výborně odjeté jízdy měli i Arnošt Trtúšek s Vladimírem Paterou na dvojce s kormidelnicí Ninou Laubovou. Tato posádka dojela ve finále A na šesté pozici. „V této nejtěžší veslařské disciplíně jsme ale měli ještě jednu posádku, kterou tvořili Matyáš Kotrč s Janem Böhmem a na kormidle byla Zuzana Vabroušková. A tady nám to cinklo! Kluci se Zuzkou podali krásný výkon a zaslouženě si dojeli pro bronzovou medaili. Je to paráda a patří jim velká gratulace,“ radovala se Sehnoutková.

Nelehká sezona už pro veslaře skončila. „Byla velmi poznamenána koronavirovými dopady na veškeré dění ve společnosti i sportu. Naši veslaři z Lokomotivy Beroun se s touto situací poprali dobře, i s krásnými výsledky. Popřejme si, aby vše bylo zase v normálu. A snad nás čeká zimní závodní trenažérová sezona. Věřme!“ dodala Růžena Sehnoutková.