V izraelské Netanji se konalo Mistrovství Evropy juniorů v plavání, kam se sjeli patnácti- až osmnáctiletí plavci z celého starého kontinentu včetně osmičlenné reprezentace České republiky. Ve výpravě českého národního týmu byl i plavec Lokomotivy Beroun Tomáš Ludvík.

Svěřenec trenérů Simony Pokorné a Vladimíra Seemana na evropském šampionátu doslova zářil! Nejprve se představil ve své slabší disciplíně na 100 m znak, ve které dokázal postoupit překvapivě až do semifinále, kde obsadil 16. příčku, a tak vzbudil v české výpravě velké očekávání před jeho parádní disciplínou na 200 m znak. Ovšem v to co Tomáš předvedl následně věřil jen málo který optimista. Ve znakové dvoustovce nejprve v novém českém dorosteneckém rekordu (2:00,01) vyhrál rozplavby a nechal za sebou všechny mladé elitní znakaře Evropy. Následně v semifinále opět posunul český juniorský rekord na čas 1:59,80, čímž obsadil třetí postupové místo do finále. Tímto časem se nejen kvalifikoval na srpnové Juniorské Mistrovství světa do amerického Indianapolis, ale zaostal pouhé tři desetiny sekundy za absolutním národním rekordem a stal se teprve druhým Čechem, kterému se podařilo zaplavat 200 m znak pod dvě minuty. Ve finále měl Tomáš bohužel čas o malinko pomalejší (2:00,47) a obsadil skvělé, ač neoblíbené, čtvrté místo v Evropě.