Do východočeské metropole cestovali svěřenci Anety Pokorné, Simony Pokorné a Vladimíra Seemana. Pod přísnými hygienickými opatřeními do do města perníku sjeli plavci nejen z celé České republiky, ale také Maďarska , Slovenska a Turecka. Byli rozděleni na rychlý a pomalý blok, kdy se v rychlém bloku představili jen ti nejlepší jako Simona Kubová, Jan Čejka, Barbora Seemanová, Jan Micka, nebo maďarská účastnice tří olympijských her Zsuzsanna Jakabos.

Plavci LoBe v rychlém bloku také nesměli chybět a ve svých disciplínách se představili Tomáš a David Ludvíkové, Štěpán Palata, Jan Valečka a úspěšná mladá Zuzana Křížová.

Již velmi známí bratři Ludvíkové, kteří jsou profesionálními plavci, se představili v jejich nejoblíbenějším znaku.

Tomáš se během víkendu dostal do finále A celkem čtyřikrát (50Z, 200Z, 100Z a 400PZ) a tam vybojoval ve velmi napínavých závodech dvě stříbrné medaile.

První na jeho nejoblíbenější trati 200 metrů znak, kde se pokoušel o splnění limitu A ME 2:00,35 . „Ten bohužel nepadl, Tomáš doplaval s časem 2:00,79, ale celý tým mu věří a fandí k pokoření limitu při další příležitosti,“ napsala trenérka Simona Pokorná.

Poslední pokus má podle jejích slov Tomáš na Orca Cupu o nadcházejícím víkendu.

Další stříbrnou medaili získal Tomáš Ludvík v náročném závodě na 400 metrů polohově. Ve finále A na 50 metrů znak si Tomáš dohmátl pro šesté místo a na 100 metrů znak si doplaval pro krásné čtvrté místo.

David Ludvík si zaplaval jen tři disciplíny, protože v neděli odlétal na soustředění do Beleku. Do finále A se dostal na 200Z, kde se utkal s bratrem Tomášem a dohmátl si pro krásné šesté místo. Ve finále B se představil na 50 metrů znak, ve kterém doplaval čtvrtý a celkově tedy dvanáctý.

Tři velmi úspěšné plavce LoBe postihla pandemie COVID – 19 a nemohli několik měsíců plavat. Pouze se připravovali na suchu ve venkovním prostředí pod vedením trenérky nebo v domácím prostředí podle vládních nařízení. Přesto se trio Jan Valečka, Štěpán Palata a Zuzana Křížová závodů zhostilo velmi dobře a skvěle reprezentovalo oddíl.

Valečka plaval 50M, 50Z, 50P, 50VZ, 100M, 100Z a 100VZ. „Honza je velmi odvážný, přípravu na suchu nepodcenil a to se také projevilo na jeho výkonech, které i přes netrénování v bazénovém prostředí byly neskutečné,“ chválila Valečku Pokorná a doplnila, že Jan si zaplaval tři skvělé osobní rekordy na 50 metrů motýl, 100 metrů znak a 100 metrů volný způsob. Nejnapínavějším závodem byl 100 metrů volný způsob, kdy byl i sám překvapen ze svého osobního úspěchu. Jak se říká: „Štěstí přeje připraveným.“

Štěpán Palata se ukázal v disciplínách: 50M, 50P, 50VZ a 100VZ a Zuzka Křížová se představila na 50M, 50Z, 50VZ, 100M a 100VZ. „Oba zaplavali velmi dobře a časy se pohybovaly na hranicích jejich osobních rekordů. Je ale vidět, že jim chybí naplavané kilometry,“ konstatovala Simona Pokorná.

Dodala za celý klub, že přejí plavcům TJ Loko Beroun mnoho úspěchů v nadcházejících závodech, a zároveň zlepšení situace COVID-19, a tím i zlepšení podmínek pro všechny sportovce. (LoBe)

close Tomáš  Ludvík (vlevo) byl druhý na 200 m znak a dál skvěle reprezentuje Město Beroun a TJ Lokomotivu Beroun. info Zdroj: Foto: LoBe zoom_in Tomáš Ludvík (vlevo) byl druhý na 200 m znak a dál skvěle reprezentuje Město Beroun a TJ Lokomotivu Beroun.