Soutěžilo se v kategoriích muži do 39 let (24 běžců), 40 - 49 let (23), 50 - 59 let (8), 60 - 69 let (7) a 70 let a starší (6). Ženy běžely ve třech kategoriích: do 35 let (10), 36 – 49 let (7) a nad 50 let (7) a žactvo do 16 let (2 děvčata + 6 chlapců).

Samostatnou kategorií je „přeborník T.J. SOKOL Komárov“. V této kategorii změří své síly mezi sebou pouze členové komárovského sokola – letos se na start postavilo 10 „sokolíků“ – z toho 3 ženy.

Muži závodili na trati dlouhé 7,6 kilometrů (2 okruhy); muži „sedmdesátníci“, ženy, „přeborníci“ a žactvo běží 3,8 kilometry (jeden okruh).

Na Štěpána bylo tak jako v posledních letech typické počasí – opět beze sněhu, teplota +2°C, polojasno, mírný vítr – takové byly podmínky, za kterých se běžci vydali na „kombinovanou“ trať – asfalt, lesní cesty a pěšiny. Trať byla většinou suchá, jen místy v lesních úsecích byla rozbahněná.

Na 34. ročník „Vánočního běhu“ se na start postavilo 110 závodníků převážně středních a západních Čech, z toho bylo 29 žen. Barvy Komárova hájilo celkem 15 běžců.

Poprvé se tohoto závodu zúčastnilo 12 žen a 24 mužů. Na všech dosavadních 34 ročnících „VBK“ bylo celkově 2 154 běžců, z toho celkově 535 mužů a 155 žen. Někteří se zúčastnili pouze jedenkrát, většina ale vícekrát. Nejstarší účastník závodu byl Josef Kněžourek roč. narození 1939 ze Žebráku a nejmladší účastnice byl Vít Hrach z Hořovic – roč. nar. 2007. Nejvzdálenější účastníci přijeli z Batelova u Jihlavy a Brna.

Věcné ceny obdrželi závodníci na 1. – 3. místě v kategorii. Ti, kteří nestáli na stupních vítězů, si mohli vybrat drobnější cenu z tomboly. Absolutními vítězi tohoto ročníku byli Pavel Kubričan (Saucony) z kategorie muži do 39 let a čtrnáctiletá Daniela Karasová z Tisové z kategorie ženy do 35 let. Pavlu Kubřičanovi se podařilo proběhnout trať v novém traťovém rekordu, který vylepšil o sedm vteřin.

Přeborníky T.J. Sokol Komárov se stali – Jakub Votava (r. 1992) a Olga Matějková (r. 1979).

"Poděkování patří všem pořadatelům akce, všem sponzorům, kteří na běh přispěli finančně nebo věcnou cenou a rovněž i country skupině Macechy, která zahrála Vánoční koncert v čase, kdy pořadatelé zpracovávali výsledky závodu. Toto vystoupení, které ještě více znásobuje vánoční atmosféru, se běžcům i divákům velmi líbilo," děkovala jednatelka T.J. Sokol Komárov Olga Kleknerová.