Plavecký oddíl TJ Lokomotiva Beroun vyrazil ve složení: Krobová Hana, Ludvík David, Mužíková Anna, Míka Tomáš, Palata Štěpán, Pavlisová Veronika, Plhal Dominik, Prošek Jakub, Sabo Jiří, Smetanová Aneta, Uxa Lukáš, Vejrážka Šimon, Čekanová Kristina a v neposlední řadě Šejvlová Viktorie.

Velmi kvalitní výkony předvedl v mladoboleslavském bazéně Tomáš Míka, který zaplaval nejen krásné časy, ale také spoustu osobních rekordů. Odvezl si domů celkem sedm medailí z každého startu, který plaval, z toho pět zlatých a dvě stříbrné. Zlaté medaile se mu povedlo ve Středočeském kraji vyhrát v závodech na 200 metrů motýl, 100 metrů polohový závod, 50 metrů motýl, 100 metrů volný způsob a v neposlední řadě 200 metrů prsa. Ke zlatu přidal stříbro, pro které si došel na stupně vítězů za 100 metrů prsa a 50 metrů znak.

Dalším velmi zkušeným plavcem Lokomotivy byl David Ludvík, který si s přehledem vyplaval také sedm medailí. Pro šest zlatých si dohmátl na závody 200 metrů znak, 400 metrů volný způsob, 200 metrů polohový závod, 200 metrů volný způsob, 100 metrů znak a 50 metrů znak. Stříbro přidal na 100 metrů volný způsob.

Štěpán Palata nezůstal pozadu a i mezi o dost staršími plavci, se kterými se hodnotil, si udělal místo a ukázal svoji sílu a odhodlanost. Štěpán si dohmátl pro tři medaile. Zlato vyhrál v úžasném závodě, jeho nejoblíbenějším, na 100 metrů motýl s osobním rekordem. K zlatu přidal dvě bronzové medaile v závodě na 50 metrů volný způsob a na 200 metrů motýl. Jak se říká: „Štěstí přeje připraveným.“

Jakub Prošek si vyplaval stříbrnou medaili na 100 metrů znak. Veronika Pavlisová si velmi dobře vedla na 1500 metrů volný způsob a došla si pro bronzovou medaili. Jako poslední disciplínou těchto závodů byl závod 800 metrů volný způsob muži, kde se na třetím místě umístil berounský plavec Dominik Plhal.

Všichni plavci si zaplavali osobní rekordy a tímto jim gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalších závodů. (LoBe)