Je třeba zdůraznit, že před velice slušnou diváckou návštěvou pražský celek potvrdil svoji velkou sílu a neponechal nikoho na pochybách, kdo bude nejžhavějším kandidátem na zisk letošního titulu.

Králův Dvůr – El Niňo A 0:3

Utkání zahájila domácí jednička Košťál, který se utkal s odchovancem hudlického stolního tenisu Tomášem Treglerem. Průběh střetnutí byl velkým rozčarováním pro domácí fanoušky. Košťál dva sety na Treglera vůbec nestačil a v třetí sadě již prohrával 2:9. Zdálo se, že domácího hráče čeká velký debakl. Potom však Košťál předvedl svoji třídu a osm bodů v řadě za sebou mu přineslo setbol a možnost návratu do zápasu. V této důležité chvíli však domácí hráč špatně přečetl faleš Treglerova podání a ten následným forhendem srovnal stav na 10:10. Na výhodách již Tregler bezpečně rozhodl o svém vítězství.

V druhém utkání se utkal současný reprezentant Konečný s bývalým reprezentantem Štěpánkem. Konečný má v posledních týdnech formu jako hrom a také se mu daří této okolnosti využít na turnajích v zahraničí. I přes tento fakt dokázal domácí Štěpánek lépe vstoupit do zápasu a získal pro sebe první set. Konečný od druhé sady ale zpřesnil svoji hru a začal mít za stolem převahu. V této chvíli se hrál v Králově Dvoře vynikající stolní tenis. Konečný se dokázal přes dvě koncovky ve třetím a čtvrtém setu dostat k zisku bodu a bylo 0:2. Posledním zápasem se stal souboj trojek, v kterém předvedl pražský Obešlo, že je dnes již naprosto komplexním stolním tenistou, bez výraznější slabiny. Domácímu Urbánkovi nedal šanci a zvítězil 3:0.

Králův Dvůr – El Niňo B 3:0

V pátečním utkání hrála v Králově Dvoře rezerva mistra republiky, za kterou v extralize nastupují mladíci, kteří mají ještě vše před sebou a záleží jenom na nich, kam až za zelenými stoly dojdou. Králodvorští jasně potvrdili roli favorita a bez problémů vyhráli. Po šestnáctém kole jsou Králodvorští na pátém místě.

Josef Růžička