Rodiče dětí měli možnost zúčastnit se schůzek s trenéry kategorií a v neděli ráno čekalo děti tradiční fotografování. V pondělí odpoledne se navíc rozjela, za dohledu Fretek, samostatná kategorie dívek. Kelti se mají v letošní sezoně rozhodně na co těšit. Předsezónní prognózy hovoří o atakování hranice 130 aktivních hráčů do 18 let!

Co Kelty v nadcházející sezoně čeká? Jako první vstoupí do bojů starší žáci. Ty už tuto sobotu čeká výjezd do Nového Strašecí a tým trenéra Fortuníka zde bude chtít jistě zvítězit. Odrazil by se tak k tomu, co se od kolektivu s obrovským hráčským potenciálem v ročníku 2002 a 2003, kde je řada hráčů mládežnických výběrů, čeká. Při dobré tréninkové docházce mají starší žáci možnost se letos podívat i na finálový turnaj MČR v Severních Čechách. Vždyť před dvěma roky se hráči těchto ročníků umístily v celkovém pořadí tehdejší soutěže na krásném šestém místě. S počtem hráčů pak kouč starších žáků nejspíš problém mít nebude, když se podařilo hned zkraje sezóny vyztužit sestavu o další tři kvalitní hráče a navíc se očekává případná výpomoc hráčů mladších žáků.

Právě kategorie mladších žáků prochází přestavbou a citelný bude především odchod ročníků 2003. Jenže i tady se podařilo „zapracovat" na doplnění kádru v ročníku 2005 a aktuální soupiska čítá dvacítku hráčů. Navíc mohou mladší žáci využít služeb přípravkářů, tak jako v loňském roce. A těch se na hřišti schází dokonce přes dvacet. Trenér Novák k tomu říká: „Už na schůzkách v létě jsme počítali s rizikem obrovského zájmu v těchto dvou, zatím spojených, kategoriích. Navýšili jsme trenérský tým na osm lidí, přepracovali tréninky samotné i rozcvičky. Vše s důvodem eliminovat rizika, že kluci nebudou v tréninku patřičně zapojeni. Věřím, že práce nás všech bude mít plody a tréninky budou mít pořád hlavu a patu. Čtyřicítka dětí na hřišti, či lépe řečeno v areálu, v jednu chvíli je pro nás výzva. Věřím, že to zvládneme ukočírovat a po podzimu vyhodnotíme tréninkové jednotky jako úspěšné. Zápasové vytížení hráčů bude určitě optimální. Případně budeme přihlašovat třetí tým přípravky. Zájem dětí o dres Keltů je obrovský! Přidanou hodnotou prvního víkendu byla 90% docházka a přítomnost mnoha kluků na prvním utkání áčka!"

A pozor. Mladší žáci Keltů zahajovali sezonu okresním derby s mladšími žáky HBC Coyotes Hýskov. Prostě „výkop jako bejk"!

Minipřípravková kategorie patří k již stabilním základům, na které jsou Kelti založeni. Početní úbytek po odchodu ročníku 2007, i části trenérů, je citelný. Hlavnímu trenéru Jirkovi Černému však přesto do startu sezóny v rukou zůstala dvacítka svěřenců a navíc se podařilo doplnit trenérský tým. Hlavní motto týmu je bavit se hokejbalem a učit se novým věcem a naučené zdokonalovat. Nejinak tomu bude i letos. Jirka Černý neváhal přidat svůj pohled ke kempu: „Z perspektivy trenéra minipřípravky mi radost udělala jak účast samotná, tak i výkony a zápal nejmenších Keltíků v tréninku, které jsou do sezony určitě příslibem."

Nejstarší kategorie Keltů v mladším dorostu se potýká, jako každý rok, s počtem hráčů. Snad poslední sezonu. Je s tím spojený „úhyn" hráčů, kteří se v tomto věku potýkají se zájmem o cokoli smysluplného, ale i přechod ze základních škol na střední. A to je u okresního města, s omezeným počtem středních škol a nutnými dojezdy do jiných měst, pro hráče občas problém. Dorostencům by tak v sezoně měl vypomáhat opět tým starších žáků a Fretek. Získané zkušenosti se hráčům a hráčkám jiných kategorií vždy hodí. Mladší dorostenci startují až 18. září domácím utkáním s Ústím nad Labem a trenéra Dvořáka čeká těžký úkol. Tým poskládat tak, aby byl konkurenceschopný a zároveň aby hráče hokejbal nadále bavil.
V pondělí navíc proběhl první oficiální trénink dívek. Těch se sice na hřišti sešlo „pouze" šest, ale další děvčata mají Kelti už z loňského května a června v hledáčku. Opodstatnění vytvoření samostatné kategorie je nasnadě. Děvčata hokejbal baví, mezi kluky si však ne každá dokáže vydobýt dostatečný respekt, k hokejbalu pouze „přičichne" a brzy končí. Pravidelnost, v podobě dvou tréninků týdně, zaměřených na základní dovednosti by měla pomoci vytvořit samostatný celek, který by Kelti mohli už na podzim postavit do některého z turnajů přípravky. Plán na podzim je jasný. Tým rozšířit na počet 15 hráček ročníků 2005 a mladších!

No a co k samotnému kempu dodat? Předseda klubu Jirka Černý neváhal a především ocenil všechny účastníky: „V první řadě bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě kempu a jeho organizaci a všem rodičům, kteří neváhali první zářijový víkend věnovat majoritně hokejbalu. Díky trvalému růstu členské základny se do víkendových tréninků zapojilo viditelně více hráčů než v minulém roce a věřím, že si ho náležitě užili."

Přítomen byl i hlavní trenér „A" týmu Martin Davídek, který se v neděli zapojil jako pozorovatel a bude v ročníku 2016/17 působit rovněž jako konzultant práce s mládeží: „V neděli jsem měl možnost vidět tréninky mládeže Keltů. Upřímně? Byl jsem velmi překvapen a potěšen. Spousta nadšených děti na hřišti společně se svými trenéry. Od minipřípravky po dorost. Tréninky měly dobrou skladbu - od zahřátí s různorodou a variabilní rozcvičkou, po cvičení na stanovištích. Co mě velmi potěšilo byl jeden trenér či asistent na cca 4-5 dětí. Viděl jsem cvičení na herní činnost jednotlivce, hru na malém prostoru, opravování chyb a závěrečné vyklusání i strečink. Děti to musí bavit, nachází si vztah k hokejbalu. Musíme se určitě zaměřit na více her, soutěží a zároveň vzdělaní "tatínků" asistentů i trenérů. V Berouně je dobře nakročeno k výchově mladých hokejbalistů, ale bude za tím hodně trpělivosti a chuti na sobě pracovat. To platí jak u dětí, tak dospělých."