Kromě návratu jedné z ikon klubu, Ondřeje Beneše, rozloučení se s několika mimoregionálními hráči a dalším omlazování týmu odchovanci se těsně před soutěží podařilo Keltům získat posilu na lavičku!
První tým Keltů v následující sezoně povede trenér Martin Davídek, který v uplynulých dvou letech působil v hokejbalu na lavičce národního týmu do šestnácti let. Zkušený trenér má před sebou výzvu – zapracovávat odchovance klubu do sestavy A týmu a zároveň s týmem chce dosáhnout co nejlepšího výsledku, jak je patrné z následujícího rozhovoru.
Tím úloha kouče Davídka v Keltech nekončí. Trenérský tým, který vede více než stovku Keltů v mládežnických kategoriích, získá cennou oporu do svých řad, jelikož se klub s trenérem dohodl na spolupráci i v této oblasti.

Můžete popsat svoje působení v hokejbalu?
Hokejbal jsem hrál od roku 1987, kdy ještě na hřištích nebyly mantinely. Třináct let jsem hrál 1. ČNHBL. První trenérská štace byla, v tehdy extraligových Dobřanech, u mužstva mužů, později jsem trénoval čtyři roky starší dorost v Plzni, se kterým jsem získal bronz, stříbro i vytoužený titul. Po něm přišla nabídka k reprezentaci U16 a na MS v letošním roce v anglickém Sheffieldu jsme skončili na čtvrtém místě.

Proč jste se rozhodl zrovna na nabídku Keltů kývnout?
Nechtěl jsem zůstat bez hokejbalu a líbí se mi koncepce klubu, práce s mládeží, areál.

Rozhodoval jste se mezi více nabídkami?
Původně jsem uvažoval spíše o výpomoci u mládeže v Plzni, ale Kelti byli rychlejší, tak jsem ani svoji myšlenku dál nerozvíjel. A po dohodě i zde budu s klubem konzultovat práci u mládeže. To mne naplňuje.

Viděl jste tým v nějakém utkání v minulosti?
Viděl jsem mužstvo v několika utkáních na turnaji Zdeňka Mužíka v červenci v Plzni.

Co od áčka Keltů očekáváte? Jaké úkoly jsou vedením klubu zadány?
Očekávám, že zlepším tréninkovou docházku, klukům snad předám nějaké své zkušenosti a aplikujeme je do hry. Dále i jiný pohled na koučink a na hru samotnou. Jedním z úkolů je, že budu pokračovat v zapracování mladých odchovanců. A že se mužstvo bude prezentovat nasazením a bojovností hodné jména klubu!

S týmem jste absolvoval zatím několik tréninků v letní přípravě. Dva první byly na hřišti. Zaujalo vás už teď něco?
Jsou tady šikovní kluci, dobrá parta a po velmi krátké suché přípravě na mě hráči udělali dojem, že na sobě jsou ochotni pracovat.

Uplynulý čtvrtek navíc, čirou náhodou, přišla nabídka na sehrání přátelského utkání s extraligovým Kert Parkem Praha (výsledek 5:7 pro hosty, pozn. redakce). Jak zápas hodnotíte? Co Keltům přinesl a na čem zapracovat?
Uvítal jsem možnost zahrát si s extraligovým mužstvem. Posloužilo nám to hodně. Po pár trénincích nemám ještě kluky zafixovány herně, ani jmény. Soupeř nám odhalil místa, která by nás mohla pálit, ale zároveň jsem viděl spoustu pozitivních věci. Pracovat a zdokonalovat se budeme ve všem, od založení útoku, přechod středního pásma, herní kombinace.

Soutěž bude v letošní sezoně nesmírně těžká. Z osmnácti týmů do play-off postupuje pouze osmička týmů. Budou Kelti, tak jako každoročně, v play-off?
Kelti každý rok byli v play-off? To přece nestačí! Musíme chtít víc, bojovat o medaili, o titul. Moje motto je jasné! Můj cíl je být lepší než včera!