Dvě výhry a dvě prohry pro B-tým

Hattrick anebo dvě čistá konta ozdobily zápas B-týmu proti Deltě, kterou deklasoval začátkem měsíce 11:0. Kelti soupeřům nedali téměř šanci – bezchybně výkony obou brankářů doplnily i útočné řady, které zakončovaly celkem 40krát, zatímco hráči Delty pouze osmkrát. Navíc jim sedly i přesilovky, které využili hned dvě ze tří.

Béčko pokračovalo zápasem s rezervou Nového Strašecí a po první třetině se mohlo zdát, že je zápas rozhodnutý – Kelti během ní vstřelili čtyři góly a nic nenasvědčovalo tomu, že by měl zbytek minut probíhat jinak. Berounští ale polevili a nabídli protivníkům prostor ke zdramatizování. Novému Strašecí se však nakonec podařilo stav pouze korigovat, nikoliv srovnat, a modrobílý tým se tak mohl radovat ze zisku dalších bodů. Konec vítězné série přišel v prestižním utkání s Mašinami mělo stejného vítěze jako v prosinci při prvním vzájemném setkání těchto týmů. Tentokrát však Mašiny uzmuly o dvě branky vyšší vítězství, a to 9:5. Kritická byla pro Kelty především třetí třetina, ve které inkasovali rovnou sedmkrát.

Vrátit se zpět na vítěznou vlnu se nepovedlo ani proti Beer Stars z Hnidous. Úvodní třetina byla pro Béčko jako zlý sen, mezi 6. a 10. minutou třikrát inkasovalo a s nadějemi na body to už zkraje zápasu vypadalo špatně. Navíc, když v půlce druhé třetiny přidali Beeři další zásah a vedli 4:0. Pak ale přišla pasáž, která patřila jen modrobílému týmu, který během dvou minut dokázal snížit na rozdíl jediné branky. Třetí patnáctiminutovka se však opět odehrávala pod taktovkou hostů a utkání nakonec skončilo jejich výhrou 6:3.

Starší žáci A se opět trápí

Starší žáci A vyjeli první dubnovou sobotu do Čimic. Zápas byl dlouhou dobu vyrovnaný, avšak Keltům chyběla přesnost v zakončení. Tu měli domácí naopak slušnou a díky povedené třetí třetině uštědřili berounskému celku debakl 1:8. O moc lépe nevyšlo ani středočeské derby s Kladnem. V něm sice Kelti drželi dlouho s papírovým favoritem krok, zradila je však opět poslední patnáctiminutovka a na světě byl další hrůzně vypadající výsledek 4:12. Prokletí dubnových zápasů se jim následně nepodařilo zlomit ani na severu Čech – z Chomutova odjeli s výpraskem 0:7 a jejich poslední nadějí na výhru tak byl domácí zápas s KOVEM. A v něm se konečně poštěstilo. Ačkoliv se může skóre 8:3 zdát jednoznačně, na přelomu první a druhé třetiny si starší žáci dobře rozehraný duel na chvíli zkomplikovali. Kvůli výpadku ztratili pohodlný náskok a dovolili soupeřům dostat se na dostřel jediné branky.

Béčko starších žáků si zlepšilo náladu aspoň s pražským KOVEM

Druhý výběr starších žáků začal duben utkáním s Kert Parkem Praha. Kelti byli výrazně střelecky aktivnější a měli dvakrát větší počet projektilů než soupeř. I přes to ale základní hrací doba skončila remízou 1:1, a tak se muselo jít do nájezdů. Tam berounský brankář Adam Leipert vynuloval pražské střelce a Berounští brali bod navíc.

Poté doma přivítali neoblíbený Chomutov. Zpackaná první třetina v podstatě rozhodla celé utkání, jelikož si v něm soupeři vytvořili náskok, který Kelti i přes spoustu příležitostí nedohnali a prohráli 2:3.Program pokračoval zápasem s KOVEM Praha. Zápas měl naprosto jasný průběh. Kelti svého soupeře přestříleli 60:9, a tak si jednoznačně došli pro výhru 7:0, kterou si spravili chuť po nezdaru s Chomutovem.

Na závěr měsíce pak vyzvali Mladou Boleslaví a nutno dodat, že tento zápas stál za to. Hrál se výjimečně ofenzivní hokejbal a padlo rovnou 13 branek. Bohužel Modrobílí dokázali vstřelit pouze pět z nich a sérii zápasů zakončili porážkou.

Autor: Matěj Taufer