Těžko říci, pro koho byla celá akce napínavější. Zda pro jezdce, kteří bojovali o první příčku, či pro pořadatele, kteří museli jednotlivé části akce vtěsnat vždy na dobu, kdy přestalo pršet. Déšť byl nesmírnou komplikací. Skateboarding se totiž na rozdíl od jiných sportů nedá provozovat za deště. Jezdci mohou vyjet jen na suchý betonový plac.

Divoké karty

Celý závod začal v ranních hodinách a tempo mu bez nadsázky udávaly kapky deště. Od ranních hodin do čtyř odpoledne se podařilo dokončit například závod dětí a amatérů. „Máme za sebou i kvalifikaci do hlavního závodu světového poháru," konstatoval pořadatel a jezdec Tomáš Vintr z Berouna. „Nyní čekáme na semifinále, do kterého postoupilo jednadvacet nejlepších jezdců. K nim se přidají ještě tři další, jako divoké karty. To znamená vítěz amatérské kvalifikace, plus vítěz předchozího ročníku, kterým je domácí Martin Habanec a vedoucí světového poháru Benjamin Garcia," vysvětlil krátce po šestnácté hodině Tomáš Vintr.


V té době byla na programu kromě semifinále a finále i jízda dívek. Nad berounským skateparkem se však stále vznášely mraky a s tím i otazníky, zda bude možné závod vůbec dokončit.

Obrovské úsilí

Pořadatelé ale udělali pro letošní ročník GrandPrix Beroun, co bylo v jejich silách. Mysleli především na jezdce, kteří přiletěli až z Spojených států, Malajsie, Chile, Brazílie, Spojených arabských emirátů a dalších států. „Stálo je to mnoho peněz a obrovské úsilí, aby do Berouna přijeli," připomněl pořadatel Tomáš Vintr, který je naším předním skateboardistou.

Několik desítek minut nato ustal déšť, vyschla betonová plocha skate areálu a Tomáš Vintr společně s dalšími třiadvaceti jezdci naservírovali divákům pořádnou dávku parádních triků v semifinálových jízdách.

Pak přišla další sprcha. Několik minut po ukončení semifinále se na jezdce i diváky spustil liják. Pokud si někdo myslel, že to znamenalo konec závodu, mýlil se. Hlavní kategorii se podařilo dokončit. Vítězem světového poháru se stal Radke Christoph. Druhou příčku obsadil Garcia Beniamin, třetí místo patří jezdci se jménem Silva Roger a čtvrtý je Maxim Habanec.

Kvůli dešti nebylo možné odjet dívčí kategorii. Akci navštívily tisíce diváků. Přes nepřízeň počasí si užili nejen skvělý závod, ale i večerní hudební část akce.