Konkurence je obrovská, v běžeckých disciplínách se v každé kategorii sejde přes sto závodníků. Skok daleký se například skákal na čtyřech doskočištích současně. „S neustále se zvyšující konkurencí je pro atlety berounské Lokomotivy stále těžší se na stupně vítězů probojovat," uvedla trenérka Jitka Šafránková.

Letos na stupně vystoupila jen Anežka Voříšková v běhu na 300 metrů, která za čas 42,89 brala stříbro. Dařilo se jí i v běhu na 60 metrů, kde ve finále B doběhla třetí a obsadila tak s časem 8,26 celkové jedenácté místo.

Do finále A na 60 metrů se dostal Ondřej Škrland a s časem 7,69 skončil šestý. „Šestých míst jsme nasbírali více, když hned dvě bral David Mittelbach za hod oštěpem (41,02 m) a vrh koulí (9,14 m), jedno pak Petra Kliková ve výšce (148 cm)," přibližuje pěkné výkony Šafránková. Sedmá skončila Eliška Sudková ve výšce a do desítky se vešel i její bratr Adam Sudek za skok daleký.

„Pro většinu atletů to byl skvělý zážitek a především cenná zkušenost, kterou někteří z nich určitě zúročí ve své další sportovní kariéře," dodala Jitka Šafránková.