Přípravu na jarní část vzaly Podlázky opravdu vážně. Zahájily ji už začátkem ledna, mužstvo se věnovalo především sbírání fyzických sil v domácí tělocvičně, absolvovalo dvakrát soustředění na horách a zúčastnilo se hned několika kvalitních turnajů s kvalitními soupeři, i ligovými. „Trošku mě mrzelo, že nás provázela marodka, a tak ani na jednom turnaji jsme se nesešli kompletní,“ zalitoval trenér Sokola Podlázky Jaroslav Louda. „Ale poslední tréninky mě ukázaly, že bychom na jarní odvety mohli být dobře připraveni,“ dodal Louda, který se současným 5. místem po podzimu je maximálně spokojen.

„Trochu jsme si mysleli, že budeme spíše čeřit spodní vody, ale jsem zatím mile překvapen. Kdyby se to podařilo udržet, byl bych spokojen. Možná čtyřbodová ztráta na vedoucí Žatec láká, ale v letošní sezoně si nemyslím, že bychom měli na postup. Navíc v I. lize bychom asi nebyli důstojným soupeřem. Počkáme si až budeme mít kvalitnější kádr, pak rádi do I. ligy postoupíme,“ svěřil se kouč Louda, jehož svěřence čeká hned na úvod v neděli derby s Bakovem n. J., s nímž hrály Podlázky na podzim doma nerozhodně 16:16. „Je to derby a proti Bakovu se nám nikdy moc nedaří. Tentokrát bychom to chtěli změnit. Problém je, že Bakov má uzavřené hřiště a zápas se bude hrát v Praze na Spojích,“ dodal kouč Podlázek.

Dalším tradičním Středočechem ve druhé lize je NH Řevnice, mužstvo, které už je tradičním účastníkem II. ligy, v níž se nejednou pokusil o postup do soutěže nejvyšší. Proto je až sedmé místo po podzimu tak trochu zklamáním. „Je to dáno především tím, že nám mužstvo stárne a mládím zatím nejsme schopni kádr doplnit,“ řekl na úvod zástupce klubu Petr Holý.

V Řevnicích totiž nemají na mužstvo dospělých návaznost, protože jim chybí dorost. Dokonce existují obavy, že v Řevnicích dopadne národní házená stejně jako ve Staré Huti, která pro úzký kádr odstoupila z I. ligy až do krajského přeboru. „Dá se říci, že nám hrozí rozklad. Dokonce byl úmysl do příští sezony to už nepřihlásit. Byl jsem proti tomu. Myslím si, že lepší je soutěž hrát a případně regulérně sestoupit, pokud se to nestane už v letošní sezoně. Takže vyhlídky máme hodně skromné,“ připomněl Petr Holý.

Národní házenkáři Řevnic však už první jarní kolo budou mít hodně těžké. Zajíždějí k soupeři do Žatce, který II. ligu vede. „Případná byť jen remíza by byla pro nás obrovským úspěchem, ale nevidím to příliš růžově,“ dodal k odvetě v Žatci Holý.