Před Zlatou tretrou se vraťme trochu zpět. Jak jste trénovala při nejvyšších opatřeních proti koronaviru?
Pár sportovců Olympu Praha mělo možnost navštěvovat areál a měli jsme povolen vstup i do posilovny a já měla to štěstí také (úsměv). Takže jsme měli možnost trénovat, ale nevěděli jsme, kdy začne sezona. Jestli budou nějaké vrcholy a tak dále. Tudíž naše příprava byla v rozpacích.

Jste členkou Olympu Praha a pomohla mu dvěma vítězstvími na sprinterských tratích při mistrovství republiky družstev. Jak vás tyto výsledky nakoply?
Určitě mě to nakoplo, ale nejvíc mě asi nakopl ten výsledek na dvě stě metů, to byl ultra nářez (smích). Osobní rekord byl pro mě třešničkou na dortu!

Před tím na jednotlivcích vám ale nešly starty. Čím to bylo?
Klíč je asi více zesílit a více pilovat. Musím ale říct, že tento rok už jsem se na svoje poměry dost zlepšila. Stále je ale na čem pracovat.

Na čem konkrétním jste v této sezoně zamakala?
V této sezoně jsem zapracovala hlavně na mé zdravotní stránce! Několik let jsem řešila velmi nízké železo a hemoglobin, a to se ale díky doplňkům stravy od Starlife změnilo.

Bude ostravský závod dosavadním vrcholem vaší kariéry? Přece jen utkat se dvojnásobnou mistryní světa Nizozemka Dafne Schippersová se nestává často.
Určitě bude, ale předtím jsem ještě dostala tu čest a byla jsem pozvána na světový mítink Golden tour v Chorzówě v Polsku, kde se utkám v závodě na sto metrů s Dafne Schippers, Aljou Del Ponte, což je vítězka letošní diamantové lig, a mým největším vzorem Ivet Lalovou. Takže to budou nabité tři dny.

Budou vám rodiče i přes dnešní opatření fandit v hledišti?
Rodina bude určitě fandit v hledišti jak na Zlaté tretře, tak na mítinku v Polsku.