Název Zimní běh plně odpovídal

Liteň – Čtvrtý ročník Zimního běhu Litní na rozdíl od předchozího roku úplně odpovídal svému názvu.

20.1.2016

Start hlavního závodu v Litni.Foto: Karel Tůma

„Byl slabý poprašek sněhu a ranní teplota kolem mínus dvou stupňů Celsia," popsali atmosféru Jana a Stanislav Krtkovi z TK Záskalák Liteň, kteří prozradili i další informace. Letošní ročník byl zařazen do Brdského běžeckého poháru. V dětských kategoriích startovalo 107 běžců.

Běh byl odstartován v deset hodin kategorií dětí šesti až sedmi let. Závodu se také zúčastnili dva handicapovaní z chráněného bydlení v Litni, kteří si ze závodu odnesli medaili, diplom a čelenku. Na trať hlavního závodu v délce 6925 metrů se vydalo 76 běžců, kteří odstartovali společně s 11 dorostenci a s 23 běžci běhu pro zdraví a kondici. Nejstarším závodníkem byl Jan Svoboda z Příbrami (věk 73 let). Nejrychlejší závodník v kategorii mužů byl Jan Valášek ze Spartaku Praha 4 v čase 23:52 a v kategorii žen to byla Svatava Řechková z Oxygenu Příbram v čase 30:22.

„Chtěli bychom poděkovat všem, kteří nelitovali svého času a pomohli při přípravách a při samotném závodu. Dále děkujeme všem spoluorganizátorům a sponzorům za pomoc a poskytnutí věcných i finančních darů na tento běh," dodala Jana Krtková.

Více fotografií přinášíme ve čtvrtečním tištěném Berounského deníku.

Autor: Jan Bežo

20.1.2016 VSTUP DO DISKUSE

Miroslava Jouzová - knihovnice, historička, baráčnice.

Miroslava Jouzová: Nejvíce mě baví spojovat

DVOJČÁTKA, dcerky Marii a Martinku Grundzovy, přivedla na svět maminka Anežka Grundzová 7. listopadu 2017. Marie vážila po narození 2,33 kg a Martince sestřičky po porodu navážily 2,34 kg.
13

FOTOGALERIE: Říjnová a listopadová děťátka se představují

Potvrzeno: Na Staroměstském náměstí bude stát vánoční strom z Roztok

Roztoky - Když v polovině října obletěla médii zpráva, že letošní vánoční strom pro pražské Staroměstské náměstí bude pocházet z Roztok u Křivoklátu, jisté to nebylo. Nejen agentura, která kácení a převoz stromu na místo zajišťuje, trnula a čekala na výsledky nutného dendrologického výzkumu, který měl u stromu odhalit případné neduhy. Napětí přiznala i starostka Roztok Lenka Peterková, když Deníku potvrdila, že to, o jaký strom případně půjde, vlastně ještě vůbec není jisté.