Do tělocvičny 2. ZŠ v Berouně přišlo 21 chlapců, 10 dívek a 11 dospělých. Ti závodili ve střelbě ze vzduchové pušky Slavia 631 na vzdálenost 10 m, a to ve dvou sériích na terč s kruhy a 10 ran v každém kole. Do výsledků se započítával lepší výsledek ze dvou střeleb. Po prvním kole byli závodníci seznámeni s výsledky tak, aby do druhého kola měli větší motivaci se zlepšit. A druhé kolo opravdu začalo míchat pořadím ve všech kategoriích. Pořadatelé z Klubu biatlonu Beroun perfektně organizačně zvládli průběh střelby na 8 stavech a po posledním výstřelu se začalo počítat. Po chvíli došlo k vyhlášení výsledků závodu.

V doplňkové kategorii dospělých na stupně vítězů vystoupily samé ženy. Vítězkou se stala Erika Synková s 94body, druhá skončila Jiřina Heroudková s 88 body a třetí byla Helena Řejhová s 85 body.


V kategorii starší chlapci (6.- 9. třída) se vítězem stal Matouš Heroudek s 69 body, druhý skončil Jiří Belfín s 62 body a třetí Daniel Řejha s 60 body.
V kategorii mladší chlapci (1.-5. třída) se vítězem stal Antonín Švarc s 80 body, druhý skončil Vojtěch Synek s 72 body a třetí Matouš Synek s 71 body.
V kategorii mladší dívky (1.- 5. třída) zvítězila nástřelem 84 bodů Sofie Jandová, druhá skončila s nástřelem 83 bodů Barbora Macourková a třetí Nela Bartáková se stejným nástřelem 83 bodů (jen o jednu desítku měla méně).

Absolutním vítězem závodu Berounská vzduchovka 2017 se stala Sofie Jandová s 84 body a druhá skončila jen těsně Barbora Macourková a třetí Nela Bartáková shodně s 83 body. Vítězové v kategoriích obdrželi medaile a diplomy a absolutní vítězové dostali poháry.


Nedělní dopoledne bylo zakončeno potleskem pro pořadatele, jimiž byli pánové Pavel Herold, Zdeněk Tlach, Jan Bečvář, Jan Zvyhal a Miroslav Pekar. Na závěr pořadatelé oznámili, že v těchto závodech se v roce 2018 bude pokračovat, a to již v únoru 2018 a pak v prosinci 2018.
Těšme se tedy na Berounskou vzduchovku 2018 s ještě větší účastí dětí na závodech.Pořadatelé touto cestou děkují Městu Beroun, která finančně podpořila tuto akci a vedení 2. ZŠ Beroun za možnost závody uskutečnit v její tělocvičně.


AUTOR: Zdeněk Tlach