Závodů se zúčastnilo dvacet tři oddílů a cca dvěstěpadesát dětí z celé republiky. „Po špatném začátku, kdy naše výprava odjela ve velmi malém počtu pro chřipkové onemocnění a některé děti odjely na jarní prázdniny na hory, se závody všem vydařily," hlásila vedoucí oddílu berounské Lokomotivy Simona Pokorná.

Hned od druhé disciplíny daly berounské naděje o sobě vědět, když si Štěpán Palata vyplaval první místo na 200 metrů volný způsob. K tomu přidal zlato za 50 metrů kraul, 50 metrů motýlek, 100 metrů kraul a 100 metrů polohový závod. Druhé místo si vyplaval na 50 metrů prsa. „Štěpána v medailích následoval jeho oddílový kolega Kryštof Ondřejka," pochválila dalšího závodníka Simona Pokorná. Kryštof získal druhé místo na 100 metrů znak a dvě třetí místa na prsařských tratích 50 a 100 metrů.

Jeho mladší bratr Prokop Ondřejka si ve své kategorii doplaval pro první zlatou medaili na 50 metrů prsa, ke které přidal ještě třetí místo na 100 metrů znak. Smolařkou dnem by se dala nazvat Kristina Pavlisová, která získala třikrát čtvrté místo na 50 metrů kraul, 100 metrů znak a 100 metrů kraul. Na svou první medaili si musela počkat až na závěr závodů, kdy si vyplavala bronz na 50 metrů znak," řekla Simona Pokorná.

Dalším smolařem byl Dominik Plhal, který mohl získat třetí místo na 100 metrů znak, ale byl diskvalifikován. Děti byly zklamané, že nemohly dát dohromady štafetu, která měla být ve složení dva chlapci a dvě děvčata. Berounský oddíl zastupovala pouze jedna závodnice. O to více si to vynahradily v individuálních závodech a nečekaně ke spokojenosti svých trenérek ze závodů přivezly dvanáct medailí a také několik osobních rekordů.