Situace okolo epidemie vás asi jako každého sportovce určitě ani trochu netěší. Co na ni říkáte?
Je to složité, ale zdraví má samozřejmě přednost před vším ostatním. Samozřejmě je zvláštní, že lidi mohou podle výkladu vládních opatření chodit do parků a současně jsou zavřena všechna venkovní sportoviště, třeba v případě golfových hřišť je přitom možnost kontaktu s dalšími lidmi mnohem menší. Ale je třeba omezení respektovat a věřit, že vše se brzy změní k lepšímu.

Je to pro vás určitě těžké. Jak vám vůbec vyšel vstup do sezony, tedy pokud jste stačila něco odehrát?
Ne, golfisté na českém území neodehráli žádné soutěžní kolo. Rozhodnutí přišlo právě ve chvíli, kdy měla sezona na českých hřištích startovat, první významné amatérské turnaje jsou v plánu v polovině dubna a dá se předpokládat, že dříve než v květnu ani nic hrát nebudeme.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Jak to jde ve škole?
Chodím na provozně ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity, přednášky a další aktivity škola ukončila hned v rámci prvních opatření. Ale se školou komunikujeme online, absolvovali jsme na dálku dva zápočty. Netušíme ale zatím, jak se bude postupovat ve zbytku semestru.

Máte představu, v jakém časovém horizontu by se dění v golfovém světě mohlo vrátit k normálu?
Pokud půjde vše dobře, tak dříve než v květnu žádné turnaje nelze předpokládat. Otázkou je, kdy budou venkovní sportoviště otevřena, abychom aspoň mohli začít s přípravou. Bez praxe na hřišti se do soutěžení nelze pustit.

A váš soukromý odhad návratu na greeny?
Jak vyplývá z předchozí odpovědi. Pokud budu optimistkou, snad bychom někdy v druhé polovině dubna aspoň mohli trénovat.

Můžete se v domácích podmínkách alespoň nějakým způsobem udržovat v kondici?
Nezbývá než spoléhat na trénink v domácích podmínkách. Pokračuji v tréninkovém fitness programu ze zimy, nic jiného dělat nemůžeme.

Jste v kontaktu s golfovými kolegy?
Ano, všichni byli natěšení na jaro a teď se trápí doma. Náš sport je založen na pohybu v přírodě, kde trávíme hodně hodin. Jsem ve spojení i se spoluhráčkami, které studují v rámci stipendia na amerických univerzitách a pro ně to je ještě složitější. Musely čekat na rozhodnutí univerzit, které končily výuku velmi postupně. Některá děvčata se již stačila vrátit domů, další stále ještě hledají způsob, jak se do Evropy přepravit. Vracet se budou nejdříve na podzim.

Jak těžké je vydržet bez sportu?
Složité. Mám nastaven nějaký roční plán, v této době jsem měla být v plném golfovém tréninku. Jenže na hole teď musím zapomenout.

Máte nějaký recept na zabavení?
Snažím se čas využít ke studiu, každý den se trochu doma hýbat a ve volném čase sleduji filmy na Netflixu či HBO.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in