Konal se zde Neratovický pohár ve sprinterském víceboji a XXI. ročník Memoriálu Karla Řády. Hlavním závodem byly všechny krátké sprinterské disciplíny a součtem bodů z těchto tratí se ohodnotilo šest nejlepších plavců, kteří získali poháry a věcnou cenu.

Sprinterský víceboj ovládli Tomáš Míka a Zuzana Křížová z Lokomotivy, kteří si vyplavali zlatý pohár za nejlepší výsledek. Míka ovládl nejen víceboj, ale přidal ještě k Poháru zlatou medaili na 100 metrů volný způsob a stříbrno na 100 metrů polohový závod. Křížová ke zlatému poháru přidala ještě dvě zlatá umístění v jejích nejoblíbenějších disciplínách 100 metrů motýl a 100 metrů volný způsob.

Dalším berounských medailistou byl Lukáš Uxa, který si vyplaval dvě medaile - zlatou na 100 metrů znak s osobním rekordem a stříbrnou na 100 metrů prsa. Ve víceboji získal krásné sedmé místo. Jan Valečka ovládl 100 metrů motýl a k tomu přidal stříbro na 100 metrů volný způsob a ve víceboji získal bronzovou medaili. Zlatou medaili si domů odvezl i Matouš Synek, který zaplaval velmi dobře 100 metrů prsa a ve víceboji si vyplaval nepopulární bramborovou medaili stejně jako jeho oddílový kolega Martin Hončík . Do Top 10 ve víceboji se dostaly ještě Emmy Wittenbergerová (7) a Merxbauerová (8).

Rytíři Kladno – Škoda Plzeň 2:5, Generali Česká Cup, 18. 8. 2020. Matyáš Šapovaliv
Šapovaliv je třináctkou zámořského žebříčku před draftem

Dále se závodů zúčastnili Vít Cihlář, Michaela Faltynová, Evelína Matějová, Alex Metyš, Adriana Říhová, a v neposlední řadě Barbora Zítková, kteří sice na medailová umístění nedosáhli, ale udělali si krásné osobní rekordy.

Další závody se odehrály ve městě automobilů, kde se konal XLIII. ročník tradiční Mladoboleslavské vlnky. Celkem 18 plavců odjelo porovnat své síly s ostatními borci z celé ČR. Výborně si vedli nejmladší plavci v ročníku 2013 a ml., kde Maxmilián Pisch získal stříbro na 50 metrů znak, bronz na 50 a 100 metrů volný . Dalším medailistou byl Sven Koníček, který si vyplaval bronz na 50 metrů znak.

Ostatní plavci sice na přední místa nedosáhli, ale vytvořili si krásné osobní rekordy. Příjemným zpestřením celých závodů byl vložený závod 100 metrů polohový závod kategorie „Trenéři MIX“, kterého se zúčastnil za berounský oddíl trenér Dušan Miko. Ten tak oprášil zkušenosti se závoděním před takovým publikem a doplaval si za podpory berounských plavců pro první místo.

Úspěšní berounští kluci ze závodů v Mladé Boleslavi: 2. místo M.Pisch, 3. S.KoníčekÚspěšní berounští kluci ze závodů v Mladé Boleslavi: 2. místo M.Pisch, 3. S.KoníčekZdroj: LoBe

Krajská liga, 13. kolo: HC Junior Mělník (ve žlutém) - HK Králův Dvůr
Gól s klaksonem přihrál bojovníkům z Králováku aspoň bod