Plavci Lokomotivy Beroun do města perníku dorazili pod vedením trenérky Simony Pokorné. Cíl měli jasný, poprat se jako účastníci finále 2. ligy o co nejlepší výsledek na nejprestižnější soutěži u nás.

Do pardubického bazénu se postupně ponořili velká opora týmu Tomáš Ludvík, Tomáš Míka, Štěpán Palata, Dominik Plhal, Matěj Palata, Aurelius Theodor Klíma, Matouš Synek a benjamínek Adam Baštýř.

Přestože Lokomotivě chyběli někteří dobří plavci, ti přítomní se nevzdávali a šli do závodů s vysokým nasazením, aby se dostali na stupně vítězů. "Do finále sice postoupili pátým místem, ale i tak chtěli bojovat o stupně vítězů. Napínavé to bylo do konce, pořadí týmů se měnilo jako na horské dráze," usmívala se při hodnocení trenérka Simona Pokorná.

Druhé přátelské utkání mez Lvice Beroun a hráčkami  izraelské hokejové akademie Hockey Academy Izrael
Obrazem: Izraelky v Berouně a střelecká podívaná: 22+22 gólů!

A skutečně, chvíli byl ve vedení Zlín, druhé Ústí nad Labem a třetí Chomutov. Naopak Berounu se medailový sen postupně vzdaloval. Hlavně po sedmnácté disciplíně, v níž byl za předčasný start diskvalifikován Matěj Palata a Lokomotiva spadla na poslední, osmé místo.

Ale Berounští nic nevzdávali a bojovali dál. Na závěr sobotního programu se po štafetách probojovali na šesté místo a v neděli ve šturmu pokračovali. Nejprve se posunuli na páté místo a boj o medaile pokračoval až do poslední individuální disciplíny. Pro Beroun skončila neskutečně, dostal se na třetí místo! V závěrečné štafetě už si nenechali kluci od Berounky a Litavky bronz vyrvat a mohli slavit.

"Všichni byli ohromeni výkonem našich kluků, jimž se podařil opravdu husarský kousek. To prostě nikdo nečekal a my jim za reprezentaci klubu i města moc děkujeme," zakončila hodnocení Simona Pokorná.

Dodejme, že celkový vítězem se stal Zlín a druhé skončilo Ústí nad Labem