Dvouletá práce klubu, který se snaží propagovat hokejbal v berounském regionu, tak došla svého ocenění a v nové sezoně budou Kelti nastupovat v krajské soutěži. Od tohoto vývoje, kdy budou Kelti reprezentovat berounský okres, si vedení klubu slibuje zvýšení povědomí o hokejbalu v oblasti a další zvýšení kvality soupeřů mužského A týmu.

Nižbor tedy po dvou letech opouští kladenské soutěže, do kterých se výrazným způsobem zapsal. Připomeňme dvě třetí místa v okresní a oblastní soutěži a hned v nováčkovském roce první místo po základní části okresní ligy.

Ve 2. NHbL chce klub od začátku útočit na příčky zaručující play-off, až první zápasy však ukáží, zda na to skutečně má. Výsledky s týmy z této soutěže z přípravných zápasů a turnajů ale naznačují, že tým mužů nemusí hrát druhé housle a může být plnohodnotným soupeřem ostatním dlouholetým účastníkům.

A kam se Kelti příští rok budou vydávat? Přihlášky ještě nejsou definitivně uzavřeny, takže předběžně se mohou těšit na pražské celky, Benátky nad Jizerou, Mladou Boleslav, určitě se mezi soupeři objeví někdo ze skupiny celků usilujících o vyšší soutěž – Kolín, Alpiq Kladno B, Litoměřice, Rakovník. Je také velmi pravděpodobné, že se Nižbor vydá i do spřátelených Kralup nad Vltavou.

Suma sumárum, Kelty od začátku září čeká náročná sezona, která ukáže, jak si skutečně v rámci kraje stojí. Hranice mezi úspěchem a neúspěchem bude ještě tenčí než v uplynulých letech a příznivé výsledky se dají ovlivnit jenom poctivou prací všech hráčů a vedení klubu.

Roman NOVÁK