Kelti mají za sebou poprvé v historii hodně náročnou zimní přípravu, ve které kromě klasických tréninků, účasti většiny hráčů v zimní okresní lize a přípravy v tělocvičně nechyběl ani spinning. Dle dostupných informací se nižborští hokejbalisté jako jedni z mála, ne-li jako jediní, z týmů před jarní částí oblastní ligy poctivě připravovali. Zda hektolitry potu zanechané v halách přinesou kýžený výsledek, budeme vědět až na konci května, kdy vyvrcholí boje v play-off.

Kelti Nižbor se ze spinningu a z berounské tělocvičny, kde pravidelně absolvovali týdenní tréninky, přesunuli ve středu 17. února k tréninkům do Nového Strašecí. S blížícím se koncem zimní přípravy ovšem fyzický zápřah pro hráče nekončí. Až do začátku dubna mohou hokejbalisté využívat každé pondělí ke zlepšení fyzičky spinning.

Přípravu ozdobil vydařený turnaj

V rámci zimní přípravy se také nižborští hokejbalisté zúčastnili hodně kvalitně obsazeného Zimního poháru v Plzni, kde předváděli Kelti výborné výkony a nakonec dokráčeli až do finále, ve kterém podlehli až po nájezdech celku Blatné. „Dá se říci, že všichni hráči hráli na svém maximu a pokud se budou tyto výkony opakovat i v jarní části sezony, oblastní liga by nám mohla být malá. Nezbývá nám tedy nic jiného, než pokračovat v nastaveném trendu a úspěch se pokusit pozitivně promítnout i do začátku jarní části Oblastní ligy,“ uvedl po turnaji trenér Keltů Roman Novák.

Kelti byli v okresní lize hodně vidět

Za zmínku určitě stojí, jak si vedli jednotliví hráči v zimní okresní lize, do které se v různých družstvech zapojili všichni Kelti, kromě Dana Mašáta. Z brankářů si nejlépe vedl František Ježek, který v osmi zápasech inkasoval 19 branek, což je průměrně 2, 38 gólu na zápas. Dvakrát si také připsal čisté konto. Lukáš Huml odchytal pět zápasů s průměrem 3,6 gólu na utkání a Petr Lašek měl po pěti zápasech průměr 6,4 gólu na zápas. Tyto statistiky ovšem výrazně ovlivnily děravé obrany mužstev. Kanadskému bodování soutěže jednoznačně vévodil Bohumil Gotthard, který v osmi zápasech nastřílel 28 gólů a připsal si jedenáct asistencí. Byl také jasně nejlepším střelcem. Vidět byl i Ondřej Beneš, který si připsal šestnáct kanadských bodů. Nad hranicí bodu na zápas zakončilo soutěž dalších sedm hráčů z tábora Keltů.

Budou hrát play off v Berouně?

Kde se budou Kelti připravovat ve druhé polovině dubna a v květnu, se teprve rozhodne. Zcela jistě bude mužský tým před vrcholem základní části a v play off trénovat dvakrát týdně, přičemž jednou to bude na hřišti 3. ZŠ v Berouně. O místě druhého tréninku se rozhodne v nejbližších týdnech. Vedení klubu totiž ladí detaily možného pronájmu umělé plochy na zimním stadionu v Berouně pro domácí zápasy ve vyřazovacích bojích, přičemž tato jednání stále probíhají. V případě dohody by se tréninky přesunuly z Nového Strašecí do Berouna.

Kádr hokejbalistů hlásí jedinou změnu

Do jarní části vstoupí Kelti Nižbor v téměř stejné sestavě, ve které absolvovali podzimní polovinu. Tým opouští pouze Dan Mašát, který se na vlastní žádost vrací do pražské oblastní ligy. Není vyloučené, že sedmnáctku hráčů doplní po ukončení hokejové sezony některá „mladá puška“ Berounských Medvědů. Na rozdíl od ostatních celků kladenských soutěží ale Kelty určitě nedoplní profesionální hokejisté, ale mladíci, kteří mají o hokejbal dlouhodobě zájem a objevili se v letošním ročníku nižborské hokejbalové ligy v dresu některých týmů.

Nejasná situace je kolem brankářů. Lukáš Huml se v polovině ledna při fyzické přípravě zranil a jeho start je pro první jarní kola v ohrožení. Františka Ježka tedy zřejmě doplní „strašecký“ Petr Lašek, který zazářil na turnaji v Plzni a řekl si velmi hlasitě o místo v sestavě. Další nasazování gólmanů v jarní části a především ve vyřazovacích bojích bude záviset i na docházce na tréninky a přístupu, podobně jako je tomu u hráčů v poli.

Kádr Keltů Nižbor

Brankáři: František Ježek, Lukáš Huml, Petr Lašek.

Obránci: Ivan Truksa, Milan Smrčka, Radek Manda, Jan Mičko, Stanislav David, Jan Říha, Petr Říha.

Útočníci: Roman Novák, Ondřej Beneš, Daniel Brodan, Jiří Dvořák, Bohumil Gotthard, Marek Podráský, Tomáš Lašek, Michal Novotný, Václav Urban, Ondřej Sevald.

Tabulka před jarem

 1. Rozdělov⋌12 12 0 ­0  0 99:31 33

 2. Kelti Nižbor⋌12  8 2 ­0  2 85:33 28

 3. Beer Stars⋌12  7 1 1 ­ 3 53:52 24

 4.  Třebíz⋌ 12  7 0 1  4 ­45:43 22

 5. Amálka ⋌12  6 0 1  5­ 45:42 19

 6. Jungle B⋌ 12  5 1 1  5 ­42:45 18

 7. Buštěhrad⋌12  4 1 ­0  7 53:57 14

 8. Bresson ⋌12  3 0 1  8­ 35:63 10

 9. Unhošť⋌12  3 0 0 ­ 9 34:66  9

10. Delta⋌12  0 0 0­ 12 27:86  0