Soupeř ale rozhodně nepůsobil odevzdaným dojmem a především vypůjčení „áčkaři“ hodně kousali. Nebýt tří tyček v první části, které uchránily Nižbor od inkasované branky, mohlo být zaděláno na pěkné drama. Nakonec Kelti dokázali skórovat jedenáctkrát, když suplovali i čestný úspěch Hostivaře vlastní brankou.

HBC Hostivař B – SK Kelti Nižbor 1:10

Hostivař proti Keltům nastoupila s výpomocí hráčů áčka, které chvíli předtím dohrálo derby s pražským Kovem. A únava se na těchto hráčích domácího celku v průběhu zápasu projevovala, zvlášť když Kelti nechtěli nechat nic náhodě a na hladkém asfaltu zpočátku doslova létali.

Už po necelé minutě hosté zjistili, kde bude slabina domácí Hostivaře. Beneš nabil mezi kruhy Novákovi a střela z první prosvištěla mezi Podroužkovými betony. Nižbor na hřišti dominoval a dobrý nástup potvrdil dalšími dvěma góly. Průnik rychlonohého Kohouta, chytrá střela Gottharda z prostoru brankoviště a Podroužek přepustil v šesté minutě místo náhradníkovi Janovcovi.

Hostivař srovnala hru a za Laškem z nenápadných střel dvakrát zvonila tyčka, jenže střelecká štěstěna stála v neděli v podvečer na straně hostí. V desáté minutě se tak ze své první branky v dresu Keltů mohl radovat Jan Říha. V přesilovce se nejlépe zorientoval před Janovcem a zvýšil na 4:0.

Za tohoto stavu si oba týmy vyměnily strany a Kelti i ve druhé třetině drželi otěže utkání pevně v rukou. Gólově byla prostřední patnáctiminutovka slabší. I přes několik vyložených šancí se prosadili „jen“ Gotthard a Šmíd. Ostatní střelci ztroskotali na Janovcovi nebo vlastní nervozitě. Na druhé straně Lašek několikrát svůj tým podržel, když kryl všechny pokusy hostivařského cel­ku.

V poslední části se utkání dohrávalo. Kelti se začali přizpůsobovat soupeři a pykali za to hned zkraje. Brožova střela z kruhů skončila díky teči obránce za jinak pozorným Laškem a domácí mohli slavit čestný úspěch. Kelti ale dokázali udržet pozornost, další gól ve vlastní síti nepřipustili a vedení znovu navýšili. Dalšími čtyři góly (Kohout, Gotthard, Beneš, Novák) v sítích obou hostivařských brankářů korunovali povedený zápas a mohli začít slavit první dvoucifernou výhru ve 2. NHBL.

Branky a nahrávky: 31:31 Ma. Brož – 0:41 Novák (Beneš), 3:20 Kohout (Truksa), 5:38 Gotthard (T. Lašek), 9:19 J. Říha (Šmíd, Mičko), 18:46 Gotthard (Šmíd), 20:02 Šmíd (Dvořák), 32:29 Kohout (Beneš), 38:31 Gotthard, 39:01 Beneš (Gotthard, Truksa), 42:19 Novák (Mičko). Vyloučení: 4:2, Využití: 0:1. Střely na branku: 22:50. Třetiny: 0:4, 0:2, 1:4.

HBC Hostivař B: Podroužek (6. – 33. minuta Janovec) – Zvolský, Hostinský, Denis, Hemer, Brož Michal, Brož Marek, Hentek, Dobroň, Kucarov, Kerouš, Skřivan.

SK Kelti Nižbor: P. Lašek –Truksa, Šmíd, David, P. Říha – Gotthard, Novák, T. Lašek, Beneš, Dvořák, J. Říha, Mičko, Kohout.