Jungle Fever B – Kelti Nižbor 1:7

Po prohře s Rozdělovem Kelti museli nutně bodovat. Odveta s Jungle Fever, i přes vyrovnané dvě třetiny, dopadla na jedničku. Zatímco v podzimním zápase soupeř dokázal vedení Keltů vymazat a obrátit zápas, tentokrát neměl příliš šancí. Díky značné nedisciplinovanosti hráčů Junglu měli Kelti v úvodu třetí třetiny několik početních výhod, které dokázali plně využít. Během pěti minut skórovali Novák, Brodan, Gotthard a David a bylo rozhodnuto.

Zápas byl tedy definitivně rozhodnutý a zbývalo jej dohrát. To však domácímu týmu nestačilo a drobnými provokacemi a zbytečným dohráváním soubojů, především ze strany „košíkářů“, dmýchal emocemi na obou stranách. Na straně Keltů provokace nezůstávaly bez odezvy a trestná lavice se pět minut před závěrečnou sirénou pěkně plnila. V jedné z přesilovek Jungle docílil i čestného úspěchu, když Fišer bezprostředně po vyhraném buly Kločka propálil skulinku mezi Ježkovými betony. Patnáct vteřin před koncem utkání pak ještě pečetil Beneš na 7:1 pro Kelty.

„Tomu, kdo se přišel v sobotní podvečer podívat, se musel zápas líbit – minimálně první dvě třetiny. Hrálo se ve velkém tempu a šance byly na obou stranách. My jsme byli šťastnější, v úvodní třetině jsme dali dvě branky a podržel nás gólman Ježek. Ve třetí části jsme dokázali maximálně zužitkovat výhody přesilových her a několika brankami rozhodli. Udivilo mě chování dorostenců v řadách soupeře, jejichž vystupování bez nejmenší špetky úcty a respektu k soupeřům, rozhodčím i vlastním spoluhráčům, bylo až nechutné,“ uvedl Ondřej Beneš, který si v zápase připsal gól a čtyři asistence.

Branky: 40:27 Fišer (Kloček) – 8:34 Dvořák (Beneš), 9:09 Krásl (Dvořák, Beneš), 31:11 Novák (Beneš, Novotný), 34:33 Brodan (Dvořák, Novák), 35:16 Gotthard (Beneš), 36:10 David (Novotný), 44:45 Beneš. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:3. Střely na branku: 25:43. Třetiny: 0:2, 0:0, 1:5.

SK Kelti Nižbor: Ježek – Smrčka, Truksa, David, P. Říha, Mičko, J. Říha – Dvořák, Beneš, Krásl, Gotthard, Podráský, Urban, Novák, Brodan, Novotný.

V neděli čekal nižborské hokejbalisty zápas s jasně poslední Deltou Kladno, která v soutěži získala jediný bod. Kelti byli jasnými favority. Zápas celků z opačných pólů tabulky dopadl dle očekávání.

Kelti Nižbor – Delta Kladno 10:2

Ze zápasu si Kelti proti své vůli udělali lehčí trénink. Soupeř nekladl téměř žádný odpor a po zásluze odjel z Nového Strašecí s debaklem. Další povinné tři body jsou na světě a druhé místo po základní části už Keltům nikdo nevezme.

„Očekávali jsme zápas z povinnosti a bohužel se naše obavy vyplnily. Soupeř předvedl na jejich možnosti sympatický výkon, ale i tak jsme v tréninkovém tempu jasně zvítězili. Na utkání mě tak nejvíc zaujaly občasné přeháňky, které trochu kazily dojem z prvního jarního dne.,“ poznamenal Ondřej Beneš.

Branky: 1:43 Podráský (Gotthard), 8:55 Kohout (Beneš), 10:56 Brodan (Novák), 13:10 Sevald (Gotthard), 17:56 Truksa (Gotthard), 18:20 Truksa, 24:47 Gotthard (Sevald, Podráský), 29:06 David (Beneš, T. Lašek), 30:47 Novotný (Novák, Brodan), 35:36 Beneš (Kohout, T. Lašek) – 11:10 Urban (Pilný, Zikán), 28:53 Pilný (Laštovička, Musil). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 39:29. Třetiny: 4:1, 4:1, 2:0.

SK Kelti Nižbor: Huml – Smrčka, Truksa, David, P. Říha, Mičko, J. Říha – Beneš, Lašek, Krásl, Kohout, Gotthard, Podráský, Sevald, Novák, Brodan, Novotný.

10. Delta Kladno⋌17  0 0 1­ 16  40:121 1

V závěrečném kole základní části hostí nižborští hokejbalisté v Novém Strašecí v neděli od 11 hodin celek Amálka/ Torpédo Hooligans. Ani případná porážka Kelty nemůže připravit o druhé místo.