Dokonalý obrat se povedl hořovickým nohejbalistům v Berouně proti Squadře. Domácí vedli před vloženou částí díky výhrám v obou trojicích už 3:1, ale hosté v hektickém závěru utkání dokázali stav otočit. Squadře nevyšla vložená dvojice, a když Zavadil ml. podlehl ve třetím setu singlu hořovickému Vondráčkovi těsně 6:7, začínalo se v podstatě od začátku.

Po zremizovaných odvetných trojkách rozhodly závěrečné dvojice. V té první hostující bratři Chaloupečtí nedali příliš šancí Zavadilovi ml. se Svobodou a Hořovice vedly 5:4. Ta druhá přinesla boj o každý míč. Domácí Novák se Šmatlákem a střídajícím Jílkem se statečně bili až do třetího setu a stavu 6:6, s úplně poslední výměnou dne však lépe naložili Šebek s Vondráčkem. Squadra i přes velmi dobrý výkon podlehla Hořovicím 4:6.

Když Králův Dvůr letos vyhraje nějaký zápas, většinou u toho nechybí podpis Michala Vlasáka. V Měňanech mu ovšem dobře sekundoval také celý zbytek týmu. Domácí sice vedli před prostřední pasáží 3:1, ale všechny své body pracně vydolovali vždy ve třetích setech. Změnu přinesla až nepárová část, která Měňanům vyšla na dvakrát podtrženou jedničku. Na výhru Svobody s Topičem proti Pavlištovi s Tomášem Vlasákem totiž bodově navázal netradiční singlista Michal Roztočil a měňanští v tu chvíli brali nejméně bod. A o chvíli později už se mohli radovat úplně, když domácí Pišvejcova trojka přehrála Jarošovo trio a rozhodla o vítězi utkání. Měňany po dohrávce porazily Králův Dvůr 9:1.

Mezouň měla v utkání proti Zdejcině od počátku víc ze hry. Vyhrála obě dvojice a první trojku, v druhé trojici už ale klopýtla. Jiří Braun, Škrlant a Vetchý totiž nestačili na Urbana s Kahounem a Mužíkem a jasně jim podlehli 0:2. Možná rozhodujícím momentem utkání se stal třetí set vložené dvojice. Kdyby ho hosté zvládli, byli by před nevyzpytatelným utkáním jednotlivců zpět ve hře. Ale na kdyby se nehraje ani v nohejbale. Domácí Peleška s Vetchým totiž třetí set proti Hlinkovi s Rákosníkem uhráli s bravurou a když po nich uspěl také Tomáš Braun v souboji singlistů s Urbanem, vedla Mezouň 5:1. Rozhodující úder pak zdejcinským zasadila mezouňská elitní formace Tomáš Braun, Ženíšek a Peleška, která ve dvou setech vystřílela proti Urbanovi, Kahounovi a Mužíkovi domácímu týmu další dva body do tabulky. Mezouň nakonec porazila Zdejcinu 9:1.

V příštím kole se utkají Kleštěnice se Zdejcinou, Mezouň hostí Hořovice, v Měňanecj se představí ALPI home Beroun a Squadra hraje s Královým Dvorem. Rozpis celé soutěže, hrací časy a další zajímavé informace najdete na webu ONS Beroun.

Okresní přebor v nohejbalu – výsledky utkání 7. kola
Mezouň – Zdejcina 9:1
Kleštěnice – ALPI home Beroun 3:7
Squadra – Hořovice 4:6
Měňany – Králův Dvůr 9:1

Nohejbalové zpravodajství připravil Tomáš Lukavský.