Hrálo se ve dvou skupinách na dva sety. První ze skupin postoupili do semifinále a druhý a třetí sehráli čtvrtfinále. Ve skupině A se na prvním místě umístil domácí Zaječov, ve složení Vladimír Ungr a Pavel a A. Řepkové. Druhá byla trojice z Praskoles pod názvem Pak že nerostou /Jakub Martinkovič, Oldřich Černý a V. Hnízdil). Na třetím místě byla trojice Žatce s extraligovým J. Jůzkem, kterého doplňoval M. Pertlík a M. Knížek. Čtvrtý ve skupině skončil Stochov.

Skupinu B ovládla trojice Počerad, složená z bývalých extraligových hráčů (M. Pecina, J. Hochman a Karel Jonák). Druhá ve skupině byla Pětka Most s matadory extraligových kurtů J. Perutkou a L. Chytrou, na bloku hrál V. Hartman , který také odehrál několik ligových sezon v Počeradech. Třetí byla trojice Čechie Litvínov s J. Růžičkou, M. Mužíkem a G. Kaslem.

Ve čtvrtfinále se střetl Žatec s Pětkou Most, ve třech setech zvítězil a postoupil do semifinále. Ve druhém čtvrtfinále si lehce ve dvou setech poradil Litvínov s Pak že nerostou. Poražení si ve skupině se Stochovem zahráli o umístění od páté až sedmé místo.

V prvním semifinále vyhrály Počerady ve dvou setech s Litvínovem a druhý finalista vzešel ze druhého semifinále mezi Zaječovem a Žatcem. Tam byla úspěšnější na poslední balon v rozhodujícím setu domácí trojice. O 3. místo v celkovém pořadí vyhrál Žatec nad Litvínovem ve třech setech.

Ve finále první set opanovaly Počerady 10:4, druhý set pro sebe vzal Zaječov posledním možným míčem 10:9. Třetí zkrácený set si pohlídaly Počerady a zvítězily 10:8 a staly se vítězem 12. ročníku Memoriálu Karla Jonáka. Nejlepším hráčem turnaje se stal Pavel Řepka ze Zaječova.

„Chtěl bych poděkovat za každoroční připravenost kurtu a zázemí domácím pořadatelům ze Zaječova, kde v jejich krásném prostředí proběhl 12. ročník Memoriálu Karla Jonáka. Celým turnaje se nesla pohodová atmosféra a hrálo se v duchu fair play. Chtěl bych také poděkovat všem sponzorům tohoto ročníku, kteří přispěli cenami na letošní turnaj. Byli to hospoda U meruny v Újezdě (Pavol Lukačovič), Jakl Komárov (Jaroslav Klekner), Simon Lukavský, Michal Pecina, hostinec Na vsi (Richard Štochl) a Unilever,“ řekl člen vítězného týmu a organizátor Karel Jonák.

Výsledky 12. ročníku Memoriálu Karla Jonáka :

1. Elna Počerady (M. Pecina, J. Hochman, K. Jonák)

2. NK Zaječov (Vl. Ungr, P. Řepka, A. Řepka)

3. SKN Žatec (J. Jůzek, M. Pertlík, M. Knížek)

4. Čechie Litvínov (J. Růžička, M. Mužík, G. Kasl)

5. Pětka Most (J. Perůtka, L. Chytra, V. Hartman)

6. Pak že nerostou (V. Hnízdil, J. Martinkovič, O. Černý)

7. Stochov