Domácí připisovali bod za bodem, hosté uhráli svůj první set až ve vložené dvojici, ale i tady padli. A když Zavadil v singlu nedal šanci královodvorskému Pavlištovi, mohla Squadra slavit jasnou výhru. Čestný bod hostů získali v závěrečné dvojici M. Vlasák s Pavlištou za vítězství nad Zavadilem a V. Svobodou, Squadra nakonec přehrála Králův Dvůr 9:1. „Výborně jsme začali, Králův Dvůr se nedostal pořádně do hry. Musím všechny pochválit, v závěru už jsme mohli šetřit síly na utkání v Mezouni,“ ohodnotil výkon domácích Václav Zavadil ml.

Těžký úkol čekal na nohejbalisty z Hudlic, kam dorazil nabitý tým z Mezouně. Jakkoliv byli hosté lepším týmem, domácím se je málem podařilo zaskočit ve druhé trojici. Hrabák, Havlíček a Klán ji proti Odermattovi, Šnáblovi a J. Braunovi dovedli až do třetího setu, v něm ale po boji padli posledním možným míčem. Další drama Mezouň nepřipustila a po singlu už nebylo o co hrát. Vítězství 10:0 Mezouňské katapultovalo do čela tabulky. Hostující bombarďák Tomáš Braun byl pochopitelně spokojený. „Nic jsme nepodcenili a brzy rozhodli. První rok v soutěži je těžký, domácí přesto bojovali a hráli až do konce. Teď se dobře připravíme na příští utkání se Squadrou.“

Na Kleštěnici se odehrávalo zvláštní utkání. Šest nula po šesti zápasech vyznívá jako jasná záležitost domácích nohejbalistů, opak je však pravdou. Sportovci ze Zdejciny se do kleštěnických soupeřů pustili bez jakéhokoliv respektu. Vyjma prvního zápasu se dalších pět hrálo na tři sety, pevnější nervy a větší zkušenosti ale hrály vždy do karet domácím. Ti nakonec před pěknou diváckou kulisou zvítězili 8:2. „Na to, že kluci ze Zdejciny hrají soutěž teprve první rok, hráli slušně. Jsou mladí, budou se rychle zlepšovat,“ ocenil soupeře kleštěnický smečař Ludvík Giňa.

Napínavá podívaná čekala na diváky v Hořovicích, kam přijel poměřit síly nedaleký Žebrák. Po nerozhodných dvojicích hosté naplno udeřili v zápasech trojic a získali vedení 3:1. Prostřední pasáž skončila smírem. Hořovičtí podle očekávání ovládli vloženou dvojici, v souboji singlistů ale zvládl lépe třetí set proti domácímu Dendysovi hostující Müller. Stav 2:4 z pohledu Hořovic před odvetnou částí dával hostům reálnou naději na celkovou výhru, avšak domácí se vzepřeli a vítězstvími v obou otočených trojicích skóre srovnali. A když vzápětí hořovičtí Šebek s Chaloupeckým přehráli Kůdelu se Suttrem, byl to najednou Žebrák, kdo musel odvracet porážku. Hostující Kupka s Müllerem žádné drama nepřipustili a soustředěným výkonem v souboji s Dendysem a Humlem zařídili svým barvám nejspíš spravedlivou remízu 5:5. „Dnes to byl boj, prohrané trojice jsme si dokázali vzít zpět a v závěru sahali po vítězství. Remíza je ale zasloužená,“ popsal utkání domácí Miroslav Plecitý.

Beroun soupeřil o první letošní body doma s Měňany. Od počátku se hrálo vyrovnané utkání, po úvodních dvojicích a trojicích bylo skóre 2:2. Jako klíčové se ukázaly vložené disciplíny. Domácí Kralevič s Hříbalem si nejprve poradili s hostujícím Novákem a Topičem, hned po nich Vydra nedal šanci měňanskému Šlégrovi. Beroun odskočil o dva body a po první otočené trojici stál ještě lépe. Hanuša, Kafka a Meruna totiž ve třetím setu udolali Doušu, Svobodu a Nedůchala a Měňany musely odvracet berounský mečbol. Hostující trio Pišvejc, Šlégr a Placák srdnatě bojovalo, avšak Vydra, Beck a Hříbal už si první vítězství v soutěži vzít nenechali. Beroun po dohrávce vyhrál 7:3.

Čtvrté kolo soutěže svede dohromady v ostře sledovaném duelu Mezouň se Squadrou, Králův Dvůr hostí Hořovice, Žebrák vyzve Kleštěnici, Měňany hrají doma s Hudlicemi a Zdejcina s Harmotoklubem Beroun. Úplný rozpis soutěže a další informace najdete na webu ONS Beroun.


Okresní přebor v nohejbalu – výsledky utkání 3. kola:
Hořovice – Žebrák 5:5
Squadra Beroun – Králův Dvůr 9:1
Hudlice – Mezouň 0:10
Kleštěnice – Zdejcina 8:2
Harmotoklub Beroun – Měňany 7:3

Tabulka po 3.kole:
1. KSK Mezouň 3 3 0 0 25:5 6
2. Squadra Beroun 3 3 0 0 24:6 6
3. TJ Spartak Hořovice 3 2 1 0 21:9 5
4. NK Žebrák 3 2 1 0 20:10 5
5. Balvan Kleštěnice 3 1 0 2 16:14 2
6. NK Měňany 3 1 0 2 11:19 2
7. Harmotoklub Beroun 3 1 0 2 11:19 2
8. NK Králův Dvůr 3 1 0 2 11:19 2
9. Zdejcina 3 0 0 3 6:24 0
10. SK Hudlice 3 0 0 3 5:25 0

Nohejbalové zpravodajství připravil Tomáš Lukavský.