Jak je tomu na Berounsku? Ve vyšších soutěžích působí Zaječov. Do okresního přeboru zasáhlo hned deset celků. Titul získala Squadra Beroun.
Tento nohejbalový celek vznikl v roce 2012, soutěž hraje od roku 2013 s celkem úzkým kádrem a umístil se na 3. místě. V roce 2014 a 2015 vybojovala Squadra 2. místo. „V roce 2016 se nám podařilo zvítězit a v letošním ročníku jsme úspěšně titul obhájili, což v každém sportu bývá vždycky těžší. Velkým oceněním našich výsledků je nominace na nejlepší družstva dospělých v roce 2017 v okrese Beroun,“ má důvod k úsměvu Václav Zavadil starší, který válí na kurtu a zároveň je trenérem týmu. 

Jeho syn stejného jména hraje také a navíc vykonává funkci vedoucího mužstva. Právě Václav Zavadil ml. odpovídal na dotazy Deníku.

Letošního ročníku okresního přeboru se zúčastnilo deset týmů, což je rekord. Koho jste považovali před sezonou za spolufavorita na titul a potvrdilo se to?
Ano, co se týče účastníků, rekord to byl. Za favorita jsme považovali tým KSK Mezouň, který loňskou sezonu hrál krajskou soutěž.

Který tým vás překvapil?
Největším překvapením byla vzrůstající kvalita všech týmů. 

V jakém složení jste nastupovali?
Trenér Zavadil Václav, kapitán Zavadil Václav jr., asistent trenéra Svoboda Jan, Svoboda Vít, Šmatlák Stanislav, Jílek Jiří, Krejčí Josef, Müller Richard, Foltýn Jan, Novák Michal a Brož Pavel.

Který zápas byl nejtěžší?
Zápasy s Mezouní a Hořovicemi.

Jak jste oslavili titul?
Tak, jak se patří. 

Uvažovali jste o postupu do krajské soutěže?
Věkový průměr mužstva je 47,5 roku, kraj se hraje o jeden dopad méně, my nemáme výkonnost ani ambice hrát vyšší soutěž. 

Co bude nohejbalová Sqaudra dělat v zimě?
Připravovat se na nový ročník 2018 tréninky v Sokolovně, kterých využíváme k udržení kondice.