V rámci jihočeských závodů vylovili borci Lokomotivy Beroun dvě zlaté medaile – Vojtěch LODR na skifu žáků 12 let a dvojskif st. žáků Timi PETRÁŠ s Vojtěchem PEKAREM. Dále vybojovali 6x stříbrnou pozici, 6x bronz, 8x čtvrté místo, 5x páté a 6x šesté místo. A to ještě Masters závodník Jiří ODSTRČIL dojel na dvojskifu se svým kolegou na třetím místě.

Po soustředění již byla loděnice otevřena, ale stále ještě jela jen na prázdninový provoz. V sobotu 2. září si zazávodili borci na berounských Dračích lodích a posádka, která měla věkový průměr 19,3 let, se prosadila a vyhrála finále B. Skončila tedy na celkovém 5. místě. A ještě jedna perlička – zajeli nejrychlejší čas za celý den.

Hned v neděli ráno 3. září odcestovali st. žáci se svou kormidelnicí a dvě dorostenky, dorostenec a jeden muž na jezero Most, kde se jel Beach sprint a finále párových čtyřek s kormidelníkem Sev.en cup. A všichni zajeli super jízdy. Nejlepší Ondřej ŠTAJER, jenž mezi muži obsadil 4. místo.

Všichni se nejvíc těšili na vyvrcholení nově vypsaného dotovaného závodu společností SEV.EN – sprint na 400m. Hlavní cena pro vítěze byla nový skif! Do finále se probojovalo 9 posádek st. žáků z ČVK Brno, LS BRno, Hodonína, Uherského Hradiště, VK Smíchov, ČVK Praha, Hamru Praha, Mělníka a Lokomotivy Beroun ve složení kormidelnice Tereza ČEDROŇOVÁ, veslovod Timi PETRÁŠ, Pavel PAVLÁSEK, Lukáš BERAN a Vojtěch KODRAS.

Posádka, která se sešla po prázdninách na trénink až v pondělí 28. srpna, udělala klubu velikou radost!

Nejprve se jela jízda na čas. Tam kluci zajeli čtvrtý nejlepší čas a postoupili do vyřazovací soutěže. V ní vyřadili posádku Hamru a postoupili do semifinále kde narazili na ČVK Brno, kteří byli jedni z favoritů. Ale Berouňáci bojovali, o balonek zvítězili a postoupili do finále.

V něm proti Hodonínu kluci zase bojovali, ale o půl lodě nakonec vyhrála posádka z jižní Moravy. "Ale byla to jízda a super závody! Gratulujeme a děkujeme všem perfektní výkon!" byla nadšená trenérka Růžena Sehnoutková.