Ale vůbec to tak nevypadalo. „I když jsem již moji čtyřiatřicátou závodní sezonu pojal více „odpočinkově„ a starty jsem si pečlivě vybíral, byla přesto skvělá a předčila veškeré moje očekávání. Ze třinácti závodů jsem byl jedenáctkrát první a dvakrát druhý, a to i v silničních závodech, na které se nespecializuji. V terénu jsem nebyl poražen. Je to pro mně výtečná bilance,“ má důvod ke spokojenosti terénní triatlet berounské Lokomotivy.


Františku Bulavovi bylo v únoru 51 let a tak již druhým rokem závodil v kategorii 50 – 59, respektive 50 54 let. „Velmi si cením druhého místa na Mistrovství ČR v bezhákovém olympijském triatlonu v Příbrami, kde jsem uspěl ve velmi silné konkurenci specialistů na silniční triatlon,“ přiblížil jeden ze svých úspěchů František Bulava.


Mistrem republiky se vitální muž stal v Mostě v červenci. „Byl to první vrchol, titul jsem vybojoval na těžké a technické trati. Hlavním vrcholem sezony byl Světový pohár XTerra v polském Krakově, kde se mi povedlo zopakovat loňské vítězství a vyjet si tak slot na mistrovství světa XTerra na havajském ostrově Maui. Tam jsem ale po loňském bronzu nestartoval. Tradičními závody na závěr sezony byly Triatlon Hrádek nad Nisou a Máchačský pohodář, kde jsem potvrdil sezonu prvními místy a po trati doslova letěl,“ dodal s úsměvem František Bulava.


Ani vítěz loňského ročníku ankety nechybí v nominaci. Kompletní nominaci sportovců v kategoriích jednotlivci dospělí, jednotlivci mládež, družstva dospělí a družstva mládež naleznete na webových stránkách Berounského deníku. Pokud tam nenaleznete svého oblíbeného sportovce nebo favorita pro účast na slavnostním vyhlášení, můžete tak učinit do 7. 12. na e-mail Jan.Bezo@denik.cz.