Druhé místo v celkovém pořadí Českého poháru a čtvrté na mistrovství republiky – loňské úspěchy Tomáše Paprstky coby cyklokrosového reprezentanta.

Spolu s dalšími oddílovými kolegy v přestávce mezi jednotlivými cyklokrosovými sezonami přesedlává na horské kolo. A ani tam nestartuje pouze do počtu. Důkazem jsou třetí místo v celkovém pořadí Českého poháru (XCO) a druhé na mistrovství republiky (up-hill).

Po jedničce kolínské stáje si loňskými výkony o nejvíce hlasů odborné poroty řekli dva zástupci atletiky.

Stříbrný staroboleslavský čtvrtkař Jan Tesař vybojoval titul halového vicemistra republiky a bronz na překážkách. Byl členem štafety, která na mistrovství Evropy v Berlíně zaběhla sedmý nejrychlejší čas v závodě na čtyřikrát 400 metrů. Třetí kladenská diskařka Eliška Staňková přidala k domácímu titulu dvanácté místo na „Evropě“ a byla nejlépe bodující členkou extraligového družstva A. C. Tepo.

Do síně slávy uveden hokejový střelec

Z úspěchů kolektivních sportů zaujal zisk premiérového titulu v podání florbalistů Mladé Boleslavi natolik, že v anketě odsunul na druhé místo jindy jasně vítězný tým basketbalových šampiónů z Nymburka. Kormidelník florbalistů Jan Pazdera byl navíc nejvýše hodnocen v kategorii trenérů.

Nejlepším sportovcem působícím v klubu za hranicemi Středočeského kraje byl ne překvapivě zvolen Martin Fuksa. Rychlostní kanoista původem z Nymburka loni přidal do své bohaté sbírky stříbro z mistrovství světa, dvě zlata z mistrovství Evropy a celkové prvenství ve světovém poháru.

Mezi talenty si pro titul došla Natálie Tužilová. Plavecká naděje z Mladé Boleslavi ozdobila dlouhou řadu titulů mezi třináctiletým žactvem i několika českými rekordy.

Do středočeské síně slávy zamířila kladenská hokejová legenda Milan Nový. Dvojnásobný mistr světa a stříbrný z olympiády v Innsbrucku 1976 byl vyhlášeným kanonýrem. Na kontě má na šest stovek gólů v ligových (474) a reprezentačních zápasech (120). Kromě Kladna, s nímž vybojoval pět československých titulů (šestý s Jihlavou) a na sklonku kariéry si zahrál i s Jaromírem Jágrem, oblékl také dres Washingtonu Capitals.