Po zahájení musela být dle stanov nařízena přestávka. Nedostavila se totiž nadpoloviční většina delegátů, kterých bylo pozváno jedenaosmdesát. "Přítomných je čtyřiatřicet, což je 41 a půl procenta z pozvaných," konstatoval ve své zprávě předseda mandátové komise Jan Šnajdr.

Po přestávce, při které nebyl vznesen žádný pozměňující návrh na jednání valné hromady, se pokračovalo. Jediným bodem byl návrh odkupu nebytových prostor (kanceláří) na adrese Okružní 650 v Berouně do vlastnictví Okresního sdružení ČUS Beroun. Proč se berounská organizace ČUS rozhodla pro koupi? "Po několika jednáních byla stanovena předjednaná cena na 350 tisíc korun, což je velmi výhodné," vysvětlil předseda Josef Sakáč. 

Kanceláře v současnosti využívá také okresní fotbalový svaz. "Rozhodli jsme se tuto myšlenku podpořit a pomůžeme ČUS ke koupi částkou 180 tisíc korun," uvedl předseda OFS Jan Knotek.

Na odkup prostor panovala shoda, všichni delegáti jí odsouhlasili. I nadále tak budou mít zástupci ČUS včetně OFS stejné sídlo v berounských Hlinkách.