Ireně se podařilo hodit 48,17 metrů a bude reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa sedmnáctiletých ve dnech 8. – 12.července v italském Brixenu.

Irenu si vyhlédl před lety při přespolním běhu v Hořovicích trenér Martin Prouza a začal s ní zkoušet různé disciplíny. Trénovala doslova na poli v Příbrami a na atletickém stadionu v Berouně, kde bohužel nejsou právě optimální podmínky. Jde o všestrannou atletku, které ale vrhy a hody jdou ze všeho nejlépe. Především tedy oštěp s diskem.

V loňském roce byla Irena Šedivá nejlepší dorostenkou České republiky v hodu oštěpem a vyhlédl si jí trenér Barbory Špotákové pan Rudolf Černý. A vzal si Irenu do svojí tréninkové skupiny. I když Irena jezdí trénovat na Duklu Praha, stále se vrací za svým trenérem Martinem Prouzou a atletickou partou na berounský stadion. V družstvu dorostenek pomáhá vybojovat berounskému celku postup na letošní mistrovství republiky družstev. Berounská atletika je v posledních letech hodně vidět, jen je škoda, že nemohou trénovat v lepších technických podmínkách.

Gratulujeme Ireně Šedivé a Martinovi Prouzovi k jejich obrovskému úspěchu. Děkujeme všem, kteří pomohli alespoň nějakou měrou k tomuto úspěchu a rádi bychom poprosili kompetentní osoby o zamyšlení, zda by v budoucnu šlo něco udělat s berounským atletickým stadionem. Beroun je poslední větší atletický oddíl v republice, který má v posledních letech dost výrazné republikové výsledky a stále běhá na škváře. Být zde lepší podmínky, určitě by se nám tady urodilo více takovýchto úspěchů.

Miroslav Vondra