Mistr od Berouna málem dostal stovku

Na začátku sezony Berounští ovládli turnaj devítkového rugby ve Slatiňanech, kde Lokomotiva vyhrála všechny své zápasy. Další úspěch pak přišel v Pardubicích, kde Berounští vyhráli turnaj v plážovém rugby. Na tyto úspěchy pak Lokomotiva, která je nejstarším celkem rugby league v České republice, navázala i v mistrovské soutěži. V jarní polovině sezony Berounští vyhráli všechny své zápasy a bylo tak logické, že kralovali tabulce. Po výtečně odehrané jarní části divize 1, dokázala na podzim Lokomotiva prodloužit vítěznou sérii. Nejprve Berounští vyhráli ve Vrchlabí a v říjnu pak neskutečně deklasovali úřadujícího mistra Pardubice Jets 96:4! Přestože Lokomotiva měla několik zraněných hráčů, na hřišti naprosto dominovala. „Zápas proti Pardubicím nám vyšel na výbornou. Viděl jsem na týmu, že nepanuje taková nervozita jako v jarní části sezony, kdy byly výsledky těsnější a tým se stále sehrával," zmínil čtyřiadvacetiletý berounský ragbista Vítězslav Dražka, který poodhalil roušku berounské hry. „Na hřišti musíte udávat tempo a vývoj hry vy, pokud chcete uplatnit své nacvičené signály. Proti Pardubicím nám tato hra vyšla podle plánu a soupeři jsme nedali šanci si vydechnout. A to zejména v situacích, kdy jsme skórovali ještě před prvním „taklem"(skládkou). Na druhou stranu náš tým bránil s velkým odhodláním a soupeř těžko hledal mezery, kudy by mohl posouvat hru dopředu a získávat tak těžce vydřené metry," poznamenal Dražka a doplnil, že není důležité, kdo z hráčů vybojoval nejvíce bodů, protože Lokomotiva sází na kolektivní pojetí a každý hráč má podíl na vítězství.

V posledním kole si zahráli i nováčkové

V závěrečném utkání základní části se Lokomotiva Beroun představila na půdě Vikings Praha. Šlo o souboj prvního s druhým celkem tabulky. Domácí se ovšem nesešli v dostatečném počtu. „Praha se potýkala s nedostatkem hráčů, a proto se hrálo pouze o devíti hráčích. Beroun si je v této hře velmi jistý, což dokázal i vítězstvím na turnaji ve Slatiňanech v 9s rugby, kde nebyl poražen jediným týmem," uvedl Vítězslav Dražka, jenž dodal, že Berounští zvládli zápas s velkým přehledem. „V druhé polovině hry jsme si byli tak jistí, že jsme nasadili do hry i nováčky a změnili si navzájem posty na kterých hrajeme standardní zápasy. Díky tomuto riskantnímu kroku se podařilo Praze snížit náš bodový náskok na půlku, ale i tak jsme si výsledek bez větších problémů udrželi," dodal Dražka. Dodejme, že Lokomotiva vyhrála na půdě Vikings Praha 44:22 a základní část zakončila bez ztráty bodu.

Berounští hráči jsou hodně vidět i v české reprezentaci rugby league. V letním European Bowlu česká reprezentace porazila Maďarsko 42:16 a na tom vítězství se výrazně podílela berounská čtveřice Buben, Černohorský, Jiří Sluka a Jan Sluka.

Beroun bude hrát Grand Finale doma

Jak již bylo zmíněno výše, Lokomotiva Beroun vyhrála základní část CZRLA bez ztráty bodu a automaticky se tak dostala do Grand Finale, ve kterém se bude bojovat o mistrovský titul. Soupeřem berounských ragbistů by měl být druhý celek tabulky – Vikings Praha. Berounští budou určitě favoritem tohoto klání, navíc budou mít ve velkém finále výhodu domácího prostředí. Grand Finale se uskuteční v Berouně na Tyršově stadionu v sobotu 10. Listopadu. Od čtrnácti hodin se utkají dva nejlepší celky divize 2, od patnácti hodin pak Lokomotiva Beroun bude bojovat s Vikings Praha o mistrovský titul v Czech Rugby League.