Z pořádajícího oddílu atletiky TJ Lokomotivy Beroun se zúčastnilo 45 dětí atletické minipřípravky (ročníky 08,07,06) a 24 dětí atletické přípravky (ročníky 05,04). Poměřit síly přijeli též malí atleti ze Zdic, Rudné, Říčan a Radošovic.

V jednotlivých disciplínách, jimiž byl běh na 50 m, 400 m, 500 m, skok daleký a hod kriketovým míčkem, bylo diplomem oceněno prvních pět závodníků, první tři obdrželi medaile. Pro mnohé závodníky to byla vůbec první medaile jejich atletické kariéry.

Na závěr celého sportovního zápolení zvládly děti, za vydatné mnohačlenné divácké podpory, štafety 8 x 50 m, které byly krásnou tečkou za náročným závodním dnem.

Závodu se zúčastnilo celkem 94 závodníků a závodnic, kteří uskutečnili celkem 343 startů. Organizátoři a všichni pomocníci odvedli skvělou práci, děti zažily profesionálně připravený závod, takže pár kapek deště v závěru nikomu nevadilo.

Jak napověděly dosažené výsledky a zájem o tuto akci, je o budoucnost atletiky na Berounsku postaráno. Kompletní výsledky naleznete na stránkách oddílu a Českého atletického svazu.

Více o závodech si přečtete v pátečním tištěném Berounském deníku.