Vše vypuklo už v sobotu a potrvá do neděle 23. května. „Stačí vyjít (příp. vyjet na kole či koloběžce) do přírody ve stopách tras Pešíkova pochodu a navštívit některá zajímavá místa v lokalitách pochodu. Zajímavosti o místech, kterými vedou trasy Pešíkova pochod najdete na www.tj-sokol-komarov.cz či na facebooku T.J. Sokol Komárov,“ zve zájemce Kleknerová.

„Není nutné dodržovat oficiální trasy. Na Jivině, kde bývá kontrola (K4) bude jako každoročně připravena vědomostní soutěž „Co je to?“. Tužky nebudou zapotřebí, odpovědi si každý zkontroluje sám v cíli soutěže. Na některém z míst se vyfoťte a fotku pošlete na email olga.kleknerova@seznam.cz. K fotce uveďte své jméno (stačí křestní) a místo, kde jste fotku pořídili a počet absolvovaných kilometrů, včetně z kolika výšlapů či výjezdů. V případě, že fotku nepořídíte, zašlete info o účasti do úterý 25. května,“ popsala Olga Kleknerová.

V loňském roce se klasický Pešíkův pochod uskutečnil v náhradním termínu 28. září. „Uvidíme, jestli bude i letos v nějakém náhradním termínu za klasických podmínek. To je start, kontroly, oheň na Jivině a další. Dnes je to ale pořád velká neznámá,“ dodala Kleknerová.