V sobotu se čtvrtý celek tabulky utkal v Olomouci s papírově slabším soupeřem, který v loňském ročníku obsadil 9. místo. Králův Dvůr potvrdil svoji roli a zvítězil 3:1.

Domácí překvapili hosty tím, že svého nejlepšího hráče postavili na pozici tři a získali tak svůj jediný bod. S touto taktikou však nemohli pomýšlet na nic jiného než milosrdnou prohru. Na trojce porazil olomoucký Schwarzer 3:1 Urbánka a to bylo ze strany domácích vše.

V neděli hrál Králův Dvůr v Havířově, který je v tabulce hned za ním. Vyrovnanost soků se potvrdila i za stoly. Domácí zachránilo, že se jim na poslední chvíli vrátil z turnaje ve Slovinsku nejlepší hráč Širuček a ten také rozhodl o jejich těsné výhře 3:2.

Středočeši věděli, že havířovská jednička je vynikající, ale i tak si věřili. Bohužel se potvrdilo, že Crha umí na Štěpánka, což byla zásadní okolnost určivší konečný výsledek. K tomuto utkání ale nemuselo dojít, kdyby za stavu 1:2 dokázal hostující Košťál zdolat Širučka. Byl blízko, nakonec ovšem podlehl po boji 2:3.

Králův Dvůr i nadále drží čtvrtou příčku v extraligové tabulce a může se pouze těšit na 3. února, kdy ve své sokolovně a před televizními kamerami přivítá mistra republiky, pražské El Niňo.

Region Olomouc Omega – Sokol Králův Dvůr 1:3 (Dočkal – Štěpánek 0:3, Zlámal – Košťál 0:3, Schwarzer – Urbánek 3:1, Dočkal – Košťál 0:3).

Baník Havířov – Sokol Králův Dvůr 3:2 (Širuček – Štěpánek 3:0, Crha – Košťál 0:3, Beneš – Urbánek 1:3, Širuček – Košťál 3:2, Crha – Štěpánek 3:0).

Josef Růžička