Pod vedením trenérky Anety Pokorné vyrazila na západ Čech výprava ve složení Klíma Aurelius, Křížová Zuzana, Míka Tomáš, Palata Matěj, Palata Štěpán, Plhal Dominik, Uxa Lukáš, Jan Valečka a v neposlední řadě berounský plavec trénující nyní ve vysokoškolském centru Praha pod vedením Petry Škábové - Tomáš Ludvík. Ten stále reprezentuje svůj mateřský oddíl LoBe.

Do Plzně se sjelo přes 600 závodníků nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Z České republiky se zde ukázala kompletní elita včetně reprezentantů, kteří se zúčastnili Letních olympijských her 2021, tedy Barbora Seemanová, Simona Kubová, Jan Micka a Jan Čejka, ale také velké množství kvalitních zahraničních plavců z Rakouska, Polska, Slovenska, Maďarska a Švýcarska. Atmosféra závodů byla jako každý rok velmi napínavá a zároveň veselá. Přes víkend padlo i několik rekordů závodů, rekordů České republiky a několik limitů na mistrovství světa.

Tomáš Ludvík si vyplaval bronzovou medaili na 400 metrů polohový závod. Na jeho oblíbených tratích 100 a 200 metrů znak si dohmátl pro nepopulární čtvrté místo a bramborovou medaili. Úspěšný plavec Lokomotivy Tomáš Míka se z osmi plavaných disciplín dostal z dopoledních rozplaveb do sedmi odpoledních finálových bloků. Zaplaval si skvělé osobáky - z patnácti startů si vyplaval třináct osobních rekordů, což je skvělé. Nejlepší Tomášovo umístění bylo na 50 metrů volný způsob, kde skončil pátý.

Také další plavci LoBe bojovali ze všech sil a vyplavali si osobní rekordy. Vedení klubu jim gratuluje a přeje mnoho úspěchů v nadcházejících závodech a v zimní sezóně. (LoBe)