Na vrcholu sezony nechyběla výprava Lokomotivy Beroun. Do hlavního města ČR vyrazila Berounská „mašina“ pod vedením Simony Pokorné ve složení: Tomáš Ludvík, David Ludvík, Tomáš Míka a Tadeáš Neliba.
Nejlépe si počínal juniorský reprezentant David Ludvík, který si z Prahy odvezl celkem sedm medailí. David byl na závody výborně připraven a co start, to bylo velké překvapení tím, že když si nevyplaval medaili, tak si vylepšil své osobní rekordy.

V disciplínách 100 a 200 metrů znak a 800 metrů volný způsob v dorostenecké kategorii dohmátl zlatý a získal tak tři tituly mistra republiky. Ve znakařských disciplínách se probojoval do finále open, kde mohl změřit síly s nejlepšími borci českého plavání. Zde si doplaval pro sedmé místo na 100 a 200 metrů znak. David potvrdil své kvality a dokázal, že patří mezi českou dorosteneckou plaveckou elitu na znakařských tratích, když ještě přidal ke dvěma zlatým ve znaku ještě stříbro na 50 metrů.

1. místo David Ludvík - 200m znak1. místo David Ludvík - 200m znakAutor: Loko Beroun

Dále si vyplaval stříbro na 400 metrů polohový závod a 1500 metrů volný způsob, bronz na 400 metrů volný způsob, páté místo získal na 200 metrů polohový závod a šesté místo na 200 metrů volný způsob.
Pozadu za výkonem Davida nezaostal ani jeho oddílový kolega a bratr, seniorský reprezentant Tomáš Ludvík. Ten si doplaval celkem pro dva cenné kovy. Stříbrnou medaili vybojoval v jeho hlavní disciplíně 200 metrů znak, ve které se pokoušel splnit limit na mistrovství Evropy v Glasgowě, ale bohužel o pouhých 50 setin limit nesplnil. Bronzovou medaili si vyplaval na 100 metrů znak a desátý skončil na 50 metrů znak.

Dalším oceněným byl benjamínek dorosteneckého mistrovství Tomáš Míka, který své síly změřil o rok staršími závodníky a hned úvodu závodů si vyplaval svou první bronzovou medaili za 200 metrů prsa. Do první Top desítky se vešel ještě na 100 metrů volný způsob, kde si vyplaval sedmé místo, na 100 metrů prsa deváté a na 200 metrů polohový závod desáté místo.

Dalším benjamínkem byl Tadeáš Neliba, který byl po nemoci a tak byl rád, když se dostal do první dvacítky na 200 metrů motýlek (skončil třináctý), devatenáctý na 400 metrů volný způsob, dvacátý na 200 metrů znak a třiadvacátý na 100 metrů znak.

Po velmi úspěšné letní sezoně se mohou plavci těšit na zasloužený odpočinek, který si někteří budou zpestřovat přes léto dálkovým plaváním a bojovat o přední umístění v Českém poháru.

Závěrem vedení klubu děkuje plavcům za vzornou a velmi úspěšnou reprezentaci Lokomotivy a města Beroun.