Za berounskou lokomotivu se účastnili pod vedením trenérů Pokorné a Ludvíka Adam Baštýř, Nikol Boubínová, Vít cihlář, Agáta Hronová, Štěpán Hruška, Aurelius Theodor Klíma, Sofie Koníčková, Tomáš Ludvík, Lucie Marsová, Artsiom Pjachoota, Dominik Plhal, Adriana Říhová, Marek Šmíd, Julie Venclová a Barbora Zítková.

Jako suverénní jednička za berounské barvy se představila Sofie Koníčková, která si na stupně vítězů došla pro medaili hned čtyřikrát a to i přes to, že se hodnotila kategorie 2011 a starší a Koníčková byla v této kategorii úplně nejmladší.

Pro zlatou medaili si dohmátla na 400 metrů polohový závod a tři třetí medaile vybojovala na 50 metrů znak, 200 metrů polohový závod a 800 metrů volný způsob. Tomáš Ludvík, již známý matador berounského oddílu, si v podolském bazénu vylovil dvě medaile - zlatou na jeho nejoblíbenější disciplíně 200 metrů znak a jako druhý dohmátl na 200 metrů volný způsob.

Pozadu nezůstali ani plavci Štěpán Hruška a Nikol Boubínová, kteří si odvezli bronzovou medaili. Hruška dohmátl třetí na 400 metrů volný způsob a Boubínová brala stejný cenný kov na 200 metrů motýl. Stejné závody v podání Dominika Plhala skončily v duchu bramborových umístění. Čtvrté příčky získal hned tři - na 50 a 100 metrů volný způsob a 100 metrů motýlkem.

Autor: LoBe.