Do Kralup odjeli závodníci ročníku 2006 a 2007. Zlatý hattrick získala Zuzana Křížová na trati 100 PZ, 100 VZ a 50 M. Tečkou na konec závodů byl pro ni závod na 100 Z, kde dohmátla na 2. místě. Stejný počet diplomů domů odvezl i Martin Hončík, který doplaval na úžasném 2. místě na 100 PZ a 100 Z, bronz získal na 100 VZ a 50 M.

Medaile přivezli z Kralup i další. „Všichni malí závodníci si doplavali pro krásné osobáky, ze kterých mají jejich trenéři Šárka Freywaldová a Aneta Pokorná velikou radost," usmívala se Simona Pokorná z Loko Beroun.

V Jihlavě se konal Axis cup, který byl 7. kolem Českého poháru v plavání. „Nejvíce se na těchto závodech dařilo Tomáši Ludvíkovi, který se dokázal několikrát probojovat do finále A, kde vybojoval stříbrnou medaili na trati dvě stě metrů znak," vyzdvihla výkon Pokorná.

V Kladně se utkali nejlepší plavci Středočeského kraje a Prahy o přebornické zimní tituly. „O velkém nasazení našich závodníků svědčí fakt, že nasbírali celkem pětatřicet medailí, z toho dvanáct zlatých. Závody byly nejen skvělou možností ověření formy, ale také jednou z možností kvalifikace na prosincové Mistrovství ČR, konané v Plzni," dodala Simona Pokorná.