Plavci Lokomotivy? Představení z říše snů

Beroun – Na dvou místech se ve výtečném světle předvedli plavci berounské Lokomotivy. Pod vedením trenérů Vladimíra Seemana a Simony Pokorné se nejprve vydali na první krajské kolo Mistrovství ČR družstev do Mladé Boleslavi.

7.2.2018

Berounští plavci Jakub Prošek (uprostřed) a Jiří Sabo se pyšní svými umístěními v Litoměřicích.Foto: LoBe

Do družstvo A ve složení Martin Dřevínek, Tomáš Ludvík, Tobiáš Trnka a Filip Zeman přibrali ještě své mladší kolegy Tomáše Míku, Jana Valečku a Jakuba Proška. „Celý den se naši plavci střídali o první pozici s plavci z Mladé Boleslavi,“ uvedla Simona Pokorná, která našla nejlepší představení: „Nádherným závodem byla na závěr štafeta čtyřikrát sto metrů volný způsob, kdy kluci nenechali nic náhodě, šli do závodu hned od začátku naplno a doslova všechny soupeře převálcovali.“

Se ziskem 14 396 bodů zástupci Lokomotivy Beroun zvítězili. Nyní čekají, jestli jim počet bodů bude stačit na postup do republikového semifinále.

V krajském kole se představilo ještě berounské družstvo B ve složení Jiří Sabo, Petr Pavlis, Marek Kindl a Dominik Plhal. „Kluci se nenechali zastrašit staršími plavci a přestože byli v nejmenším počtu, co povolují pravidla, prali se ze všech sil a skončili na desátém místě,“ zářila spokojeností Pokorná.

Té udělali radost plavci i na tradičních závodech Litoměřický kalich, ze kterých dovezli do Berouna třiadvacet medailí.

V Litoměřicích startovl Beroun v pod vedením trenérky Anety Pokorné v tomto složení: Dominik Dvořák, Matěj Palata, Štěpán Palata, Jakub Prošek, Jiří Sabo, Jan Valečka, Barbora Míková, Kristina Čekanová a v neposlední řadě Viktorie Žáčková.

V ročníku 2007 se hned několikrát umístil Matěj Palata, který si doplaval pro třetí místo na 100 metrů motýlek a 100 metrů znak. V závodě na 100 metrů volný způsob se Matěj probojoval do finále, ve kterém si dohmátl pro stříbrnou medaili, s krásným osobním rekordem.

Další úspěšnou plavkyní těchto závodů ročníku 2007, byla Barbora Míková, která si vyplavala celkem čtyři medaile. Dvě stříbrné medaile na 100 metrů znak a 50 metrů volný způsob, bronzovou medaili na 50 metrů znak. V závodě 100 metrů volný způsob se Barbora proplavala do finále, kde si došla na stupně vítězů pro stříbrnou medaili.

V ročníku 2005, se velmi dobře umístil Štěpán Palata, který si došel na stupně vítězů pro jednu stříbrnou a pět zlatých medailí. Stříbrnou medaili si vyplaval na 100 metrů znak. Zlaté medaile získal Štěpán na 100 metrů prsa, 50 metrů motýlek, 50 metrů prsa a 100 metrů volný způsob. V závodě na 100 metrů motýlek se Štěpán ve finále nezalekl konkurence, a dohmátl si pro zlato.

Dalším plaveckým kolegou Štěpána z ročníku 2005 je Jan Valečka, který si domu odvezl pět medailí. Tři zlaté medaile na 100 metrů znak, 50 metrů volný způsob a 50 metrů znak. Pro stříbrnou medaili si dohmátl na 50 metrů motýlek a ve finále na 100 metrů motýlek se Honza postavil na stupně vítězů vedle svého oddílového kolegy na druhé místo.

V ročníku 2004 si Jakub Prošek došel na bednu celkem pro čtyři medaile, a to zlato na 50 metrů znak, stříbro na 100 metrů prsa a bronz na 50 metrů volný způsob. Také Jakub se dostal do finále a v krásném závodě vybojoval druhé místo na 100 metrů znak.

Jiří Sabo ročník 2004 nezůstal pozadu a v napínavém závodě na 50 metrů znak zabojoval, a získal bronz a zaplaval si osobní rekord.

Ve smíšeném štafetovém závodě 4x 25 metrů volný způsob si berounští plavci vybojovali třetí místo, ve složení: Čekanová Kristina, Míková Barbora, Palata Štěpán, Prošek Jakub.

V celkovém pořadí (součet bodů) se TJ Lokomotiva Beroun umístila na krásném třetím místě.

Autor: Jan Bežó

7.2.2018 VSTUP DO DISKUSE

Středočeský kraj se prezentoval na veletrhu cestovního ruchu na Výstavišti v Pražských Holešovicích.  Mezi pozvanými hosty na krajském stánku nechyběla Gabriela Novotná a Lukáš Kvapil – oba známí účastí v Rallye Dakar.
114

Středočeši nabídli adrenalin pro každého i ten zprostředkovaný z Dakaru

Městský ples v Hořovicích.
78

OBRAZEM: Městský ples v Hořovicích se vydařil

Další medaile! Bronz pro Erbanovou, vybojovala ho ve sprintu na 500 metrů

Na nejkratší rychlobruslařské trati, sprintu na 500 metrů, vybojovala česká jezdkyně Karolína Erbanová bronzovou medaili! Lepší byla pouze zlatá Japonka Nao Kodairaová a stříbrná Korejka I Sang-Hwa.

OBRAZEM: Děti tančily s mandarinkami

Otrčiněves - Soutěže ve zpěvu v tanci a v dalších dovednostech byly součástí programu maškarního karnevalu, který v sobotu v Otročiněvsi pořádal občanský spolek Náš domov Otročiněves. Děti se vydováděly při muzice a zkusily i štěstí v bohaté tombole. Akci, která se líbila nejen dětem, ale i dospělým, uváděla Daniela Sovová.

Výhra ve skupině! Češi si poradili i se Švýcary

/FOTOGALERIE/ Ani ve třetím olympijském zápase nenašli hokejisté České republiky přemožitele a po úspěších nad Koreou a Kanadou v neděli ráno našeho času porazili Švýcarsko 4:1. Tím si zajistili vítězství ve skupině a přímý postup do čtvrtfinále.

Veronika Vrecionová: Vesnickým obchodům a hospodám velmi ublížilo zavedení EET

Mělnicko /ROZHOVOR/ - Spolek pro obnovu venkova České republiky pracuje už 25 let. Jeho posláním je přispívat k rehabilitaci venkova, k obnově a prohloubení společenského a duchovního života na venkově, ale i k posílení hospodářské stability a prosperity venkova. Dnes sdružuje přibližně tisíc členů. Svoje zastoupení má ve všech krajích.