O víkendu 21. 7. - 22. 7. se v Opavě konal Slezský pohár, kam se vydal jediný plavec Lokomotivy Beroun, Tadeáš Neliba (2003). Cestu dlouhou přes 400 km rozhodně nepodcenil a dokázal, že přijel připraven. V sobotu na desetikilometrové trati nezaváhal a ve své kategorii zvítězil. I druhý den bojoval a na pětce si vyplaval krásné druhé místo ve skvělém čase a připsal si tak další body do celkového pořadí ČP.

Poslední červencový víkend se sjeli všichni dálkoplavci do Dolní Vltavice na Lipenskou přehradu. Zde se k Tadeáši Nelibovi přidal mladší z bratří Ludvíků, David (2002). Svůj první start na otevřené vodě si zde vyzkoušela, a to hned vítězně, další členka berounské Lokomotivy Karolína Emma Nelibová (2007). Při svém prvním startu na trati 500 m chtěla dokázat, že na to má a všechny svým vítězstvím překvapila. Její starší bratr Tadeáš bojoval v závodech na tratích 3 a 5 km. Na 3 km nedal svým soupeřům šanci, v cíli si dohmátl pro zlato a to i v absolutním pořadí mezi muži. Druhý den na 5 km doplaval na skvělém 2. místě.

David Ludvík byl také velmi úspěšný, když bojoval na tratích 5 a 10 km v kategorii se staršími dorostenci. Na 5 km vybojoval nádherné 2. místo a i druhý den na 10 km dokázal svou připravenost a umístil se na krásném 4. místě. Velkým zpestřením byla pro plavce i účast Jiřího Sabo, který se zotavuje po operaci kolene a přijel své oddílové kolegy podpořit.

Všem plavcům patří zasloužená gratulace a hodně štěstí v dalších závodech.