Mezi nejlepší plavce v ročníku 2005 z berounské výpravy se umístil Štěpán Palata. Hned první závodní den se dostal z dopoledních startů na 200 metrů polohový závod a 200 metrů volný způsob do odpoledního finále. Z odpoledního finále si odnesl dvě medaile, a to za 200 metrů polohový závod bronzovou medaili a 200 metrů volný způsob stříbrnou medaili. Další den závodil v disciplínách 200 metrů prsa a 100 metrů motýlek, kde se také dostal do finále. V disciplíně 200 metrů prsa Štěpán neměl konkurenci a odnesl si zlatou medaili. To mu však nestačilo a v nejnapínavějším závodě na 100 metrů motýlek si odnesl hned druhou zlatou medaili, kde překonal své soupeře, velké konkurenty. Poslední závodní den si Štěpán zaplaval disciplíny 50 metrů volný způsob a 100 metrů prsa, v obou disciplínách se nominoval do finále. Na 50 metrů volný způsob se umístil na pátém místě a na 100 metrů prsa se umístil na prvním místě a vyskočil si na stupně vítězů pro zlatou medaili. Štěpán si odvezl z Olympiády celou řadu medailí tři zlaté, jednou stříbrnou a jednu bronzovou.
Dalším velmi úspěšným závodníkem byl z ročníku 2005 Jan Valečka, který hned první závodní den zazářil na 200 metrů motýlek a kvalifikoval se tak do odpoledního finále. V napínavém závodě ukázal Jan svoji dravost a soupeřivost. Udělal si osobní rekord a dohmátl si na stříbro. Druhý plavecký den se kvalifikoval do finále na 200 metrů znak a 100 metrů motýlek, kde si vyplaval osmé a krásné páté místo s osobním rekordem. Poslední den se Jan představil v disciplíně 400 metrů volný způsob, do kterého šel na plno, a vyplaval si překrásné páté místo.


V ročníku 2004 se představil, z berounského oddílu za Středočeský kraj, Jiří Sabo. Jirka si zaplaval tyto závody: 200 metrů znak, 100 metrů motýlek, 200 metrů motýlek a 100 metrů znak. V závodě na 200 metrů motýlek v jeho oblíbené disciplíně, na kterou se velmi těšil, se kvalifikoval do finále. V krásném souboji si Jirka vyplaval sedmé místo s osobním rekordem. 


Jakub Prošek, také ročník 2004, se ukázal v disciplínách 100 metrů znak, 200 metrů volný způsob, 100 metrů volný způsob, 200 metrů znak, 50 metrů volný způsob a 400 metrů volný způsob. Jakub si na všechny disciplíny udělal osobní rekord, na padesátimetrovém bazénu.


V ročníku 2003 se nám představil Tadeáš Neliba, který hned první závod 200 metrů motýlek rozjel velmi dobře a kvalifikoval se do finále, kde zabojoval a soupeřů se nezalekl. Ukázal všem, že na to má a odvezl si domů zlatou medaili. Druhý závod plaval 100 metrů znak, kde těsně nedosáhl na finále a skončil jako náhradník. Další plavecký den plaval disciplíny 100 metrů volný způsob a 100 metrů motýlek. Na 100 metrů motýlek se dostal do finále a vybojoval si krásné šesté místo. Poslední sen si zaplaval Tadeáš disciplíny 50 metrů volný způsob a 400 metrů volný způsob, ve kterém skončil na úžasném pátém místě. 


Tomáš Míka také ročník 2003 si zaplaval následující závody: 200 metrů motýlek, 200 metrů polohový závod, 200 metrů prsa, 200 metrů znak, 100 metrů prsa a 400 metrů volný způsob. Tomáš se dostal skoro ze všech závodů do finále. Kde ukázal svojí odhodlanost a připravenost. Na 200 metr motýlek skončil na sedmém místě, na 200 polohový závod se umístil na krásné bronzové příčce, 200 metrů prsa obsadil také třetí místo a 100 metrů prsa se umístil na osmém místě. 


Ve štafetovém úseku se musela postavit pouze jedna štafeta chlapců a jedna štafeta dívek. Chlapecká štafeta na 4x50 polohový závod ve složení: Tadeáš Neliba ( Beroun), Michal Hájek (Nymburk) , Jan Lizec ( Hořovice) a Vincent Zelinka (Kralupy). Chlapci v souboji s domácími dohmátli na krásné třetí místo. Štafeta 4x50 metrů volný způsob ve složení: Michal Hájek ( Nymburk), Jan Lizec ( Hořovice) , Tomáš Míka ( Beroun) a Vincent Zelenka ( Kralupy) se probojovala a dohmátla jako druhá pro stříbrnou medaili.


Všichni plavci si zaplavali krásné časy a osobní rekordy. V součtu bodů se Středočeský kraj umístil za všechny sporty na třetím místě po Praze a Jihomoravském kraji, který byl první. V plavání se bodovalo do čtrnáctého místa a do šestého místa byli sportovci vyhlášeni. Plavání skončilo v chlapecké kategorii na třetím místě v počtu bodů a dívky na druhém místě v počtu bodů. 
Report z Brna zaslala trenérka Aneta Pokorná.