Ačkoli se pořadatelům podařilo zajistit účast jednadvaceti předních českých oddílů, Beroun se mezi nimi rozhodně neztratil a své nesporné kvality prokázal třetím místem, když za sebou nechal i takové oddíly jako jsou Mladá Boleslav, Kladno, nebo Motorlet Praha. Nestačil pouze na první Chomutov a druhou Chemičku z Ústí nad Labem.

O úspěch se pod vedením trenéra Vladimíra Seemana zasloužili Ondřej a Tomáš Bobokové, Jan Bouška, Jan Čeřovský, Helena Doanová, Denisa Dohnalová, Tomáš Ludvík, Dušan Miko, Tereza Nováková, Petra Ševčíková, František Švehla a Filip Zeman. Ti svou vůlí a soudržností ukázali, že plavání není vždy pouze sport individualit, ale že je to také kolektivní zápolení, kde se úspěch neobejde bez vzájemné podpory. Vynesla jim čtyřiadvacet medailí.

V pražském Podolí se uskutečnily 5. a 6. června mezinárodní plavecké závody v rámci Českého poháru. I této významné soutěže se v rámci přípravy na letní MČR zúčastnili plavci berounské Lokomotivy.

V kategorii žáků se prosadili a překonali množství osobních rekordů v padesátimetrovém bazénu. Zlaté medaile si přivezli Vojta Tomášek, Michael Bláha, Marek Štulík, Josef Onderka, stříbro vybojovali Štěpán Zahradník, Kristýna Holanová a bronz Karina Šírelová, Johanka Šafránková, Bára Kilingerová a Petr Kohout.

Všichni si vyzkoušeli plavání pod otevřeným nebem, kde o víkendu 19. a 20. června svedou boje o přední místa na letním mistrovství České republiky žactva.