Berounští byli jednou z nejméně početných výprav zásluhou chřipkového onemocnění některých dětí a přesto v soutěži ukázali, že se s nimi musí počítat.

Ve štafetě na 4 x 25 m kraul sestava M. Bláha, D. Dohnalová, T. Hobden a M. Štulík překvapivě porazila nejsilnější oddíly, když ze slabší rozplavby dokázala získat bronzovou medaili. Vzala tak třetí místo závodníkům z poslední rozplavby, kteří zažili nepříjemné zklamání.

Dalším úspěchem Berounských byla štafeta na 4 x 25 m polohový závod. Kvarteto D. Dohnalová, J. Onderka, M. Štulík a T. Hobden opět zasáhla do umístění na předních místech a skončila třetí.

V soutěži o Litoměřický Kalich Berounští znovu nečekaně atakovali přední umístění a převzali cenu za třetí příčku. Během závodů na sebe upozornili nejprve v disciplíně na 50 m znak, kde nedali šanci svým soupeřům a o přední místa se podělili mezi sebou. První doplaval Bláha, druhý Štulík a třetí Onderka. Šanci na přední umístění nedali protivníkům ani na 50 m kraul, kde si jen pořadí lehce prohodili – vyhrál Štulík před Bláhou a Onderkou.

Na úspěchu berounských plavců se podílelo celé družstvo. Nejlépe si vedl Bláha, který vybojoval dvě zlaté medaile na 100 m a 50 m znak, dvě stříbrné medaile na 50 m kraul a 100 m polohový závod a bronz na 100 m kraul. Štulík si vyplaval jednu zlatou na 50 m kraul, dvě stříbrné na 50 m znak a 100 m kraul a jednu bronzovou medaili na 100m motýl. Onderka si došel na stupně vítězů pro dvě zlaté na 50 m a 100 m prsa a dvě stříbrné na 50 m znak a 50 m kraul. Nejmladším medailistou výpravy byl T. Ludvík, který získal dvě zlaté na 50 m a 100 m znak a dvě bronzové na 100 m kraul a 100 m motýl.

Ke třetímu místu v celkovém hodnocení přispěli i ostatní členové výpravy – T. Hobden, D. Dohnalová, D. Miko, F. Zeman, J. Ševčík a J. Bouška svými dobrými výsledky. Trenéři Simona Pokorná a V. Seeman byli se svými závodníky, kteří si kromě medailí udělali v soutěži také několik cenných osobních rekordů, velice spokojeni