Dlouhých pět let plavci z Berouna na startu náročného závodu chyběli, ale tentokrát dorazili do Račic hned tři stateční – David Ludvík, Tadeáš Neliba a Lukáš Uxa. Vše svěřenci Vladimíra Seemana a Simony Pokorné. „Přestože je dvacetikilometrová trať velice psychicky i fyzicky náročná a troufnou si na ni jen ti nejotrlejší, kluci se do závodu pustili odvážně a tempo ještě zvyšovali,“ chválila je Simona Pokorná.

Celá berounská trojka nejenže trať pokořila, ale vylovila z račického kanálu cenné kovy. Tadeáš Neliba se právem radoval ze zlaté medaile, když skvěle zvládl celou trať.

Pozadu nezůstal ani starší dorostenec David Ludvík, který ač se vrátil před závodem z náročného cyklistického soustředění, zabojoval a získal titul vicemistra České republiky. Lukáš Uxa na cenný kov sice nedosáhl, ale i tak se radoval z krásného čtvrtého místa a pocitu dobře zvládnutého závodu.

Úspěšní dálkoví plavci Lokomotivy Beroun: zleva  Tadeáš Neliba, David Ludvík, Tomáš Ludvík, Lukáš Uxa.
Dálkoví plavci na úvod zazářili bronzy. Brali ho Ludvík i Neliba

Součástí mistrovské trati byly i rámcové závody na jeden a tři kilometry, kterých se premiérově zúčastnili berounští benjamínci dálkového plavání Dominik Plhal, Aneta Smetanová, Viktorie Šejvlová, Emma Merxbauerová a Evelína Matějová. Nejen, že se na trati neztratili, ale Dominik Plhal dokonce v kategorii mužů vybojoval bronz.

Další závod na tři km si přijel tréninkově užít nejzkušenější z berounských plavců Tomáš Ludvík. Stylem přijel, viděl, zvítězil nedal nikomu ze soupeřů šanci a bral zlato na tříkilometrové trati.

„Skvělé výkony všech zúčastněných plavců jsou přes dlouhou koronavirovou pauzu příslibem blížící se dobře nastartované sezony v krátkém bazénu,“ věří Simona Pokorná a jménem celé Lokomotivy gratulovala všem plavcům k jejich úspěchům.