Skupinu uchazečů o medaile tvořilo jedenáct chlapců. „Jako na každých závodech ani Domažlice nebyly výjimkou, protože náš nejúspěšnější plavec ročníku 2005 Štěpán Palata opět zabodoval na výbornou," pochlubila se trenérka Aneta Pokorná.

Ve velmi napínavém závodě na 100 metrů motýlek se umístil Palata na stříbrném místě, což bylo velké překvapení. „Jeho ročník se hodnotil s ročníkem 2004. Přesto se Štěpán nezalekl a ukázal, že je plavcem tělem i duší. Se stříbrem se ale nespokojil a přidal k němu i zlato, které si vplaval na sto metrů prsa. A do třetice, aby měl celou sadu medailí, v posledním závodě vybojoval bronz na sto metrů polohový závod," prozradila pěkné výsledky mladého plavce trenérka.

Na závodech se soutěžilo i ve čtyřboji, který se skládal ze čtyř stometrových tratí: motýlek, prsa, polohový závod a volný způsob. Štěpán Palata se nečekaně umístil na třetím místě. „Štěpán ukázal sportovní bojovnost, když se nezalekl ani starších soupeřů a díky tomu předvedl skvělý výkon, přičemž si udělal osobní rekordy na všechny disciplíny, které plaval," uvedla Aneta Pokorná.

V kategorii ročníku 2006 zaplaval 100 metrů znak Tomáš Sekyrka a díky jeho průbojnosti si vyskočil na bednu pro druhé místo.

I v nejmladší kategorii 2007 a mladší měli Berounští zastoupení, a to Prokopa Ondřejku a Šimona Brousila, kteří si zabojovali na 50 metrů prsa, kdy Brousil si vyplaval třetí místo a Ondřejka vybojoval druhé místo. „Byl to velmi napínavý závod, ale s velkým úspěchem, když na stupínky vítězů nastoupili oba plavci z TJ Lokomotivy Beroun," řekla Aneta Pokorná, která dodala: „Také velkou pochvalu si zaslouží Dominik Plhal (ročník 2005), který si ve všech disciplínách udělal osobní rekordy a ne o málo. Všichni plavci zaplavali úžasné časy a mnoho z nich si udělalo nové osobní rekordy. Tímto gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalších závodů."