Mladík na sebe výrazně upozornil čtvrtým místem ve finále závodu na dvě stě metrů znak, kdy jeho čas 2:04,99 vteřiny byl pouze sedm setin vzdálený od bronzové medaile. Již v rozplavbách měl Ludvík třetí nejlepší čas.

I proto byl ihned po závodě Tomáš Ludvík smutný. „Je to škoda, v mé kariéře mě toto umístění zatím nejvíce mrzí. Sedm setin," povzdechl si Tomáš Ludvík, který hledal příčiny nepatrné ztráty: „Podjel mi start, nedá se nic dělat. Mě podjely nohy, takže jsem se vůbec neodrazil a hodně jsem tam ztratil."

Před závodem myslel český plavec na medaili. „Jelikož jsem favorita v rozplavbě dával, tak jsem tušil, že se budu pohybovat někde kolem pódiového umístění, ale nevyšlo to. Trochu jsem doufal, že by to mohlo vyjít, ale jsem rád, že jsem se dostal do finále a čtvrté místo je také super," uznal nakonec Tomáš Ludvík, který dosáhl nejlepšího umístění české výpravy v rámci plaveckých soutěží v Tbilisi.

Tomáš Ludvík startoval i na stometrové trati, kde postoupil z rozplaveb desátým místem, v semifinále však byl vyřazen a obsadil celkovou dvanáctou příčku.

Spokojený mohl být mladík se svým výkonem na 200 metrů polohový závod, kde ve své rozplavbě dosáhl časem 2:11,98 na osmou příčku.

Berounský plavec si vyzkoušel bazén v gruzínském hlavním městě i na 400 metrů volný způsob, kde obsadil po rozplavbách čtyřiadvacátou příčku.

Na stejně dlouhé trati polohově skončil celkově patnáctý. Zároveň byl členem štafety na 4x100 metrů polohový závod, která ale z rozplaveb do finále nepostoupila.